Drukuj
Nadrzędna kategoria: Artykuły tematyczne

17aSerie Ultra i Primo

Baterie z serii Ultra oraz Primo zostały wyposażone w nowoczesny, wysokiej klasy aerator, który obficie napowietrzając wodę zwiększa jej wydajność i zmniejsza zużycie nawet o 50%.

Baterie te mają również blokadę otwarcia gorącej wody, która pozwala na stałe dopasować strumień wody ciepłej do potrzeb użytkowników, przyczyniając się w ten sposób do jej oszczędzania. Baterie są łatwe do czyszczenie i mają system antybakteryjny, co wpływa na komfort użytkowania i przedłuża ich żywotność. 17bObydwie serie baterii są owocem współpracy polskich projektantów z ekspertami firmy Deante. Serię Ultra zaprojektował Tomasz Maros, a serię Primo duet projektantów: Paweł Hadrian i Tomasz Gawdzik.

17c

Baterie sensorowe

Mesteno i Jaguar Line

Technologia sensorowa, wykorzystana w bezdotykowych modelach baterii z serii Mesteno i Jaguar, pozwala w znaczny sposób ograniczyć zużycie wody, odcinając jej wypływ, gdy z niej nie korzystamy.

Baterie sensorowe uruchamiają się pod wpływem zbliżenia rąk do czujnika i wyłączają się automatycznie po ich oddaleniu. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju baterii jest ich bezdotykowa obsługa, dzięki której utrzymanie baterii w należytej czystości jest zdecydowanie łatwiejsze, a przenoszenie niechcianych zarazków utrudnione. Baterie sensorowe dedykowane są w szczególności do użytku w sektorze publicznym, znakomicie sprawdzają się wszędzie tam gdzie korzysta z nich wiele osób, dbając o to by woda leciała tylko wtedy, kiedy faktycznie jest potrzebna.

17d

Głowice natryskowe

Slim, Maxi, Elipsa

Jednym z głównych elementów instalacji podtynkowych są głowice natryskowe typu „deszczownie”. Częstym problemem przy dużych deszczowniach jest to, że po zakończonej kąpieli woda, która napłynęła do głowicy, na skutek grawitacji pomału skapuje do brodzika, aż do całkowitego opróżnienia głowicy. W zależności od pojemności deszczowni jest to dosyć długi i denerwujący proces. Nowym rozwiązaniem są tzw. głowice o małej pojemności wodnej serii Cascada – Slim, Maxi i Elipsa, zwane także głowicami o tzw. „szybkim czasie reakcji”. Specjalna ich budowa i konstrukcja, ogranicza ciężar i wypływ wody, a poprzez to także jej zużycie nawet do 50%. W efekcie szybciej napełniają się wodą oraz znacznie szybciej reagują na zatrzymanie jej dopływu. Rozwiązanie to ma szczególne znaczenie dla osób o nastawieniu proekologicznym, a także dla osób oszczędnych. Głowice są łatwe do czyszczenia z osadu wapiennego (system anti-calc).

17d

Głowica natryskowa Elipsa ma 120 punktów natryskowych, Maxi – 117, a Slim – 98. Gwint przyłączeniowy – ½”.

Reduktor przepływu wody

17f