Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności

nfosszanseW dniu 20 maja 2016 r. w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie obradowała Ogólnopolska Konferencja nt. "Szanse i bariery rozwoju energetyki prosumenckiej w Polsce".

 

 

Konferencja została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie wraz z CASE-Doradcy Sp. z o.o. w ramach realizacji projektu: „Energetyka rozproszona gwarantem bezpieczeństwa energetycznego na terenach nisko zurbanizowanych” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad Konferencją sprawował Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.
Celem Konferencji było propagowanie dobrych praktyk w zakresie energetyki prosumenckiej, a także wypracowanie tez i założeń, którymi należy się kierować przy wspieraniu małych i mikro-instalacji na terenach nisko zurbanizowanych.
Konferencję otworzyło wystąpienie Pani Rektor WSEiZ doc. dr Moniki Madej. 
Moderatorem obrad był prof. nadzw. dr hab. Piotr Tomaszewski – Dziekan Wydziału Ekologii WSEiZ.

Program konferencji obejmował wykłady poświęcone:

Konferencja pozwoliła na wymianę opinii na temat możliwości produkcji energii na własne potrzeby gospodarstw domowych i JST. Była także okazją do wskazania źródeł finansowania inwestycji w zakresie małych i mikro instalacji OZE, pokazania dobrych praktyk w zakresie inwestycji oraz wskazania niewłaściwych procedur inwestowania w tego typu urządzenia. Omówione zostały także liczne kwestie związane z barierami społecznymi, środowiskowymi i zdrowotnymi oraz sposobami ich rozwiązania w ramach rozwoju wykorzystania OZE.
Konferencja stanowiła cenne forum wymiany doświadczeń z zakresu prac naukowych i dobrych praktyk przyczyniając się do kształtowania właściwych założeń i standardów rozpowszechniania energetyki prosumenckiej w Polsce.

Konferencja w ramach projektu "Energetyka rozproszona gwarancją bezpieczeństwa energetycznego terenów nisko zurbanizowanych", realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.