Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności

image002I Międzynarodowy Kongres: Magazynowanie Energii w Polsce odbędzie się 20 października br. w Warszawie w ramach Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Kongres stanowi platformę do dyskusji w międzynarodowym gronie na temat technologii, trendów oraz problemów związanych z magazynowaniem energii.

Celem kongresu jest zidentyfikowanie potencjału rynku magazynów energii w Polsce m.in. w świetle Ustawy o OZE, Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Planu Elektromobilności. Podczas konferencji przedstawione zostaną kierunki badań oraz rozwiązania stosowane w Europie i na świecie, zarówno w zakresie magazynów wielkoskalowych, jak też zasobników do domowego użytku. Zaprezentowane zostaną polskie rozwiązania służące magazynowaniu energii oraz inicjatywy podejmowane w tym zakresie przez polskie grupy energetyczne. Omówiona będzie rola magazynów energii w kontekście rozwoju w Polsce generacji ze źródeł odnawialnych.

Program kongresu: http://www.renexpo-warsaw.com/455.html 

Magazynowanie energii tematem posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii

Znaczenie magazynów energii dla budowania systemu energetyki rozproszonej było tematem posiedzenia PZGiE w dn. 21.09.2016. W konferencji prasowej wziął udział przewodniczący PZGiE Irenausz Zyska, wiceminister energii Andrzej Piotrowski oraz Barbara Adamska, ekspert rynku magazynowania energii.

Przedmiotem posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii w dniu 21.09.2016 było znaczenie magazynów energii dla budowania systemu energetyki rozproszonej. W posiedzeniu uczestniczył wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Na zaproszenie przewodniczącego Zespołu posła Ireneusza Zyski prezentację na temat znaczenia magazynów energii w procesie przechodzenia od energetyki scentralizowanej do rozproszonej wygłosiła Barbara Adamska, ekspert rynku magazynowania energii. Podczas swojego wystąpienia mówiła o różnych metodach magazynowania energii, stosowanych w systemie elektroenergetycznym. Wskazała na dynamiczny rozwój zasobników elektrochemicznych w ostatnich latach. Zaznaczyła jednak, że zasobniki elektrochemiczne, czyli baterie, w niektórych zastosowaniach nie są wystarczające. Rozwiązania hybrydowe, rozbudowane o superkondensator czy rozwiązania bazujące na wodorze, będą stanowiły kolejny krok w technologiach magazyno-wania energii elektrycznej. Ten temat pogłębił dr hab. inż. Bogusław Pierożyński, od lat prowadzący badania w zakresie wytwarzania, przechowywania oraz wykorzystania wodoru. 

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Przewodniczący PZGiE Ireneusz Zyska jeszcze raz podkreślił znaczenie magazynowania energii w procesach zachodzących na polskim rynku energii, zwłaszcza w kontekście tworzenia klastrów energii. Wiceminister Andrzej Piotrowski mówił o różnych metodach magazynowania energii i konieczności dostosowania ich do lokalnych warunków. Barbara Adamska z kolei wskazała na potencjał rozwoju technologii magazynowania energii w Polsce i możliwości zbudowania przewagi konkurencyjnej naszego kraju w tym zakresie. Zaprosiła też do dalszej dyskusji na temat roli magazynowania energii w naszym kraju podczas I Międzynarodowego Kongresu: Magazynowanie Energii w Polsce.

Źródło: Reeco Poland 

Znaczenie magazynów energii dla budowania systemu energetyki rozproszonej tematem posiedzenia PZGiE w dn. 21.09.2016 / Konferencja prasowa z udziałem Przewodniczącego PZGiE Irenausza Zyski, wiceministra energii Andrzeja Piotrowskiego oraz Barbary Adamskiej, eksperta rynku magazynowania energii

 

Przedmiotem posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii w dniu 21.09.2017 było znaczenie magazynów energii dla budowania systemu energetyki rozproszonej. W posiedzeniu uczestniczył wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Na zaproszenie przewodniczącego Zespołu posła Ireneusza Zyski prezentację na temat znaczenia magazynów energii w procesie przechodzenia od energetyki scentralizowanej do rozproszonej wygłosiła Barbara Adamska, ekspert rynku magazynowania energii. Podczas swojego wystąpienia mówiła o różnych metodach magazynowania energii, stosowanych w systemie elektroenergetycznym. Wskazała na dynamiczny rozwój zasobników elektrochemicznych w ostatnich latach. Zaznaczyła jednak, że zasobniki elektrochemiczne, czyli baterie, w niektórych zastosowaniach nie są wystarczające. Rozwiązania hybrydowe, rozbudowane o superkondensator czy rozwiązania bazujące na wodorze, będą stanowiły kolejny krok w technologiach magazynowania energii elektrycznej. Ten temat pogłębił dr hab. inż. Bogusław Pierożyński, od lat prowadzący badania w zakresie wytwarzania, przechowywania oraz wykorzystania wodoru.

 

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Przewodniczący PZGiE Ireneusz Zyska jeszcze raz podkreślił znaczenie magazynowania energii w procesach zachodzących na polskim rynku energii, zwłaszcza w kontekście tworzenia klastrów energii. Wiceminister Andrzej Piotrowski mówił o różnych metodach magazynowania energii i konieczności dostosowania ich do lokalnych warunków. Barbara Adamska z kolei wskazała na potencjał rozwoju technologii magazynowania energii w Polsce i możliwości zbudowania przewagi konkurencyjnej naszego kraju w tym zakresie