envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaNowe urządzenia

70„Technika w łazience” to aktualny trend łączący wysokiej jakości produkty z komfortowym otoczeniem. Kluczową rolę odgrywają tu starannie dobrane materiały i kolory, zaawansowana technologia oraz linearny design. W ten sposób projektanci starają się zapewnić użytkownikom wyjątkową przyjemność korzystania z produktów sanitarnych. W koncepcji łazienki firmy Viega ten trend jest wyraźnie zauważalny. Przykładem może być strefa prysznica i minimalistyczny odpływ liniowy Advantix Vario, dyskretnie wbudowany w ścianę (szczelina ma jedynie 2 cm wysokości). Odpływ zapewnia wysoką wydajność, a jego długość można regulować z dokładnością do 1 mm poprzez przycięcie korpusu i rusztu.

13Międzynarodowy konkurs designu jumpthegap®, organizowany przez firmę Roca przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie), wyłonił zwycięzców specjalnej 9. edycji 2020, skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. W tegorocznej edycji wzięło udział 1567 uczestników z 94 krajów świata. Zgłoszono 297 projektów, które były oceniane przez osobistości świata architektury i designu z USA, Hiszpanii, Belgii i Argentyny. Nagrodzone projekty są nie tylko unikatowe, ale i bardzo przyjazne użytkownikom. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

6W bieżącym roku typoszereg kotłów elektrycznych ELTERM został odświeżony. Poza nowoczesnym wyglądem, produkty wyposażone zostały dodatkowo w szereg przydatnych użytkownikowi funkcjonalności. PUŁKOWNIK to najpopularniejszy obecnie model w naszej ofercie.

Elektryczny kocioł grzewczy PUŁKOWNIK zyskał m.in:

  • modulowaną moc grzewczą umożliwiającą elastyczne jej dostosowanie do potrzeb,
  • funkcjonalność PV ready do współpracy z fotowoltaiką,
  • opcjonalne sterowanie za pomocą smartfona,
  • opcjonalny pakiet c.w.u. z elektrozaworem,
  • opcjonalne radiowe czujniki pokojowe i pogodowe.

1Ostatnie wydarzenia skłaniają wielu klientów do poszukiwania rozwiązań zapewniających maksymalną higienę i ograniczających kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami. Dlatego firma Viega ma w swojej ofercie bezdotykowe, sterowane elektronicznie modele, takie jak Visign for More 205 sensitive, Visign for Style 25 sensitive i Visign for Public 12 – wszystkie można łączyć ze spłuczkami podtynkowymi nowego systemu Prevista.

11Ostatnie wydarzenia skłaniają wielu klientów do poszukiwania rozwiązań zapewniających maksymalną higienę i ograniczających kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami. Dlatego firma Viega ma w swojej ofercie bezdotykowe, sterowane elektronicznie modele, takie jak Visign for More 205 sensitive, Visign for Style 25 sensitive i Visign for Public 12 – wszystkie można łączyć ze spłuczkami podtynkowymi nowego systemu Prevista. Cechuje je wysoka funkcjonalność oraz wysmakowany design.

46Przyciski uruchamiające do WC zazwyczaj działają poprzez naciśnięcie, dotknięcie lub zbliżenie dłoni. Firma Viega, znana z innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów podtynkowych, zaproponowała zupełnie nowe podejście do tego tematu. W modelu Visign for More 202 klasyczny przycisk zastąpiono efektownie wyglądającym pokrętłem. Dzięki temu staje się on ciekawym akcentem stylistycznym, który świetnie pasuje na przykład do eleganckich łazienek dla gości.

13System Megapress umożliwia łączenie rur ze stali grubościennej poprzez zaprasowywanie na zimno. Montaż odbywa się za pomocą zaciskarek Viega Pressgun. W przypadku złączek XL konieczne jest jednak zastosowanie dodatkowej przystawki – Press Booster, wzmacniającej siłę zaprasowania. Dzięki temu instalator może szybko i bez wysiłku wykonywać połączenia o średnicach 2½, 3 i 4”.


 

pi