envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Nowe urządzenia

12Nowa armatura GROHE Baulines to prawdziwie wszechstronne produkty, o nowoczesnym designie, z inteligentnymi funkcjami i w przystępnej cenie. Dzięki nim planowanie łazienki staje się znacznie szybsze i wygodniejsze. Pod względem wzornictwa i funkcji komponują się z ceramiką i akcesoriami z kolekcji Bau, co pozwala na uzyskanie w pełni skoordynowanej koncepcji projektowej w prosty sposób.

Nowa odsłona armatury GROHE Baulines powstała z myślą o zapewnieniu jeszcze większego komfortu użytkowania. Zadbano o każdy szczegół, np. większy kąt nachylenia wylewki, który sprawia, że strumień wody nie rozpryskuje się podczas mycia rąk. Produkt oferuje też korzyści w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia.

11Firma Viega rozszerzyła ofertę odpływów prysznicowych Advantix Cleviva o cztery nowe warianty kolorystyczne, zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Produkt jest teraz dostępny w wersjach: czarny szczotkowany, złoty szczotkowany, szampański szczotkowany i złota miedź szczotkowana. Pozwala to idealnie dopasować odcień odpływu do innych elementów wyposażenia łazienki. Co więcej, w ramach jednego odpływu możemy łączyć różne kolory profilu i wyjmowanego rusztu.

10Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie brodzik zacznie nas z czasem irytować, jeśli będzie niedopracowany pod względem funkcjonalności. Trudności w czyszczeniu, śliska powierzchnia czy niska odporność materiału mogą stać się utrapieniem. Warto więc wybrać taki, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale także będzie służył przez lata. Przykładem jest , wykonany z materiału łączącego proszek mineralny i żywicę syntetyczną. Takie połączenie daje trwałą, wygodną, strukturalną powierzchnię użytkową. Można też postawić na klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, które będą tworzyć dobre tło dla różnych aranżacji. Przykładem jest brodzik , nagrodzony przez jury konkursu A’design Award and Competition. Ma matowy, biały kolor, designerski odpływ z delikatną chromowaną otoczką wokół pokrywy oraz gładką powierzchnię z wytrzymałej żywicy kamiennej.

22 06Wysokiej jakości zaciskarka jest najważniejszym narzędziem dla instalatora pracującego w technice zaprasowywania. Kluczowe cechy takiego urządzenia to efektywność, niezawodność oraz komfort obsługi. Nowe modele Pressgun firmy Viega oferują fachowcom jeszcze więcej korzyści, w tym bardziej wydajne akumulatory, wyjątkowo ergonomiczną konstrukcję i obracane nawet o 270° mocowanie szczęk zaciskowych.

Thermosilesia Obszar kompozycji 1Ulepszona technologia, design oraz funkcje urządzeń generacji X są odpowiedzią marki Rotenso na nowe potrzeby pandemicznej rzeczywistości. Flagowy produkt REVIO serii X został zaprojektowany, aby realizować coraz ważniejszą potrzebę bezpieczeństwa i komfortu. Dla branży instalacyjnej to rewolucja ze względu na niespotykaną dotąd prostotę i czas demontażu.

- Konsekwencją tego, że przymusowo spędzaliśmy więcej czasu w domu, a także tego, że wciąż wykonujemy w nim pracę zdalną, jest większa potrzeba komfortu i podniesienia standardu naszej przestrzeni życiowej. Znaczenie ma też szeroko pojęta dbałość o higienę i zdrowie. Sprostanie tym wyzwaniom było zadaniem, które postawiliśmy przed klimatyzatorem nowej generacji X REVIO – wyjaśnia Krzysztof Burzyński Dyrektor Rozwoju Thermosilesia Sp. z o.o.

29Nowa rura Viega jest wykonana z bardziej ekonomicznego materiału, czyli stali nierdzewnej 1.4520, zgodnie z normą PN-EN 10088-2. Jest to ekonomiczna alternatywa w przypadku zamkniętych obiegów grzewczych i chłodniczych oraz instalacji przemysłowych (np. gazów technicznych, sprężonego powietrza, wody chłodzącej).
Oferta obejmuje rury o średnicach od 15 do 108 mm, w tym oczywiście w praktycznym wymiarze pośrednim 64 mm. Do ich łączenia można wykorzystywać złączki zaprasowywane Profipress, Sanpress i Sanpress Inox. Dzięki nowoczesnej technice zaprasowywania na zimno, montaż instalacji jest szybki, łatwy i bezpieczny. Złączki mają elementy uszczelniające wykonane z wysokiej jakości elastomerów (EPDM lub FKM), precyzyjnie dostosowane do odpowiednich mediów, ciśnienia i temperatury pracy w różnych typach instalacji.

1Wraz z początkiem kwietnia miała miejsce wiosenna premiera nowego, wiszącego, gazowego kotła kondensacyjnego Vitodens serii 100. Vitodens 100-W i Vitodens 111-W to innowacyjne urządzenie grzewcze, jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze.

Najwyższa klasa
Viessmann jest niekwestionowanym liderem sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.


 

pi