envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Nowe urządzenia

1Wraz z początkiem kwietnia miała miejsce wiosenna premiera nowego, wiszącego, gazowego kotła kondensacyjnego Vitodens serii 100. Vitodens 100-W i Vitodens 111-W to innowacyjne urządzenie grzewcze, jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze.

Najwyższa klasa
Viessmann jest niekwestionowanym liderem sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

Rys. 3Przyszłość techniki odwodnień pomieszczeń piwnicznych leży w zintegrowanych rozwiązaniach systemowych do zabudowy w płycie podłogowej. Przykładem tego jest przepompownia Aqualift S Compact, bezpieczna i higieniczna alternatywa dla klasycznej betonowej studzienki pompowej. – Naszą przepompownię połączyliśmy ze specjalnym zestawem do zabudowy w betonie wodoszczelnym. W ten sposób zapewniamy szczelność także przy przesiąkającej wodzie i oferujemy w jednym pakiecie wszystkie potrzebne elementy budowlane – objaśnia manager produktu, Jan Martin. W Aqualift S Compact połączono ze sobą sterowanie, pompę, zbiornik oraz przewód tłoczny. To zintegrowane rozwiązanie systemowe znika niemal całkowicie z pola widzenia, ukryte w płycie podłogowej przy użyciu odpowiedniej pokrywy (do wypełnienia płytkami lub pokrywy czarnej, szczelnej zapachowo). Dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego, które jest w dużym stopniu odporne na działanie ścieków domowych i mediów agresywnych takich jak kwasy czy zasady, nie ma problemów z korozją.

Rys. 1Firma Resideo Technologies Inc. (NYSE: REZI) wprowadziła na rynek nową gamę zaworów i głowic termostatycznych Honeywell Home do grzejników, które zapewniają precyzyjną regulację ogrzewania i wysoką niezawodność. Pierwszy nowy produkt to elegancka, kompaktowa głowica Honeywell Home Thera-6. Dzięki gładkiej powierzchni osłony głowicy nie zbiera ona kurzu, a wykorzystanie specjalnych materiałów zapewnia, że nie zmienia koloru po latach użytkowania. Ponadto głowica zapewnia najlepszą w klasie regulację temperatury dzięki wysokiej jakości czujnikowi cieczowemu (produkt certyfikowany w ramach Keymark, ma najwyższy poziom precyzji regulacji wg EN 215).

23Nowa bramka dostępowa SWAN 2 łączy w sobie radiową technologię wąskopasmowej transmisji danych Narrowband IoT z bezprzewodową magistralą M-Bus/OMS. Wąskopasmowa technologia IoT (LTE Cat NB1) to nowy, zoptymalizowany pod względem zużycia energii i kosztów standard radiowej transmisji danych, który w połączeniu z bezprzewodowym standardem komunikacji M-Bus/OMS jest użyteczny szczególnie w inteligentnych systemach pomiaru zużycia mediów.

13Marka NICZUK wprowadziła do oferty zawiesia linkowe, które umożliwiają montaż instalacji o dowolnym kształcie i wielkości: rur owalnych, okrągłych lub kanałów prostokątnych. Główne zalety zawiesi linkowych to mniejszy ciężar instalacji, duża wytrzymałość (nośność pojedynczego zawiesia to 60 kg), szybki montaż oraz brak konieczności używania specjalistycznych narzędzi. Jedynym elementem do cięcia jest linka stalowa przy regulacji wysokości, poza tym montaż nie wymaga obróbki lub zaciskania końcówki linki.

evohoneJak poinformowała firma Resideo Technologies Inc. (NYSE: REZI) 1 , jej najbardziej zaawansowany, inteligentny system strefowy Honeywell Home evohome, który daje możliwość zarządzania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach domu (zdalnie lub lokalnie), właśnie stał się jeszcze inteligentniejszy.

Wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań typu „All-in-one” ułatwia proces instalacji i obsługi, a wraz z nowymi funkcjami oferuje możliwość instalacji w prawie każdym domu. Dzięki współpracy z pompą ciepła system pomoże jeszcze większej liczbie właścicieli domów skutecznie kontrolować z jednego miejsca poziom komfortu nawet w 12 strefach grzewczych. Mocnym atutem systemu evohome jest możliwość obniżenia rachunków i opłat za energię.

4Nowe modele walizek narzędziowych Viega do urządzeń z serii Pressgun i akcesoriów są lżejsze i bardziej kompaktowe, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zachlapanie. System jest w pełni kompatybilny z zabudową samochodową Sortimo.
W pierwszej walizce mieści się Pressgun, ładowarka i akumulator albo przystawka Pressgun-Press Booster, a w drugiej szczęki lub pierścienie zaciskowe. Obie walizki można łatwo łączyć ze sobą lub z innymi kompatybilnymi walizkami narzędziowymi, tworząc np. kompletny wózek. Ergonomiczne uchwyty i boczne wgłębienia zapewniają wygodny transport.
Elastyczność nowego systemu walizek ułatwia prace montażowe, a ich kompaktowe wymiary i zredukowana masa, czynią je wygodniejszymi w zastosowaniu. Jednocześnie pojemność załadunku każdej z walizek wynosi aż 25 kg. Kolejną ich zaletą jest dobrze już znana instalatorom wytrzymałość i trwałość walizek Viega. Nowe modele są skutecznie zabezpieczone przed zachlapaniem wodą i odporne na złamanie, a maksymalne obciążenie pokrywy wynosi aż 100 kg.


 

pi