Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności

Taconova NU 1TacoDrive to napędzany elektrycznie zawór równoważący do rozdzielaczy obiegów grzewczych. W tym nowym rozwiązaniu termoelektryczny siłownik został połączony z zaworem do rozdzielaczy obiegów w jednej, zamkniętej jednostce montażowej.

Do tej pory siłownik montowany był jako oddzielny element. Dzięki temu, że TacoDrive jest prefabrykowany na belce rozdzielacza, nie ma potrzeby montażu każdego z siłowników oddzielnie.

Za ruch skokowy zaworu odpowiada element ekspansywny, a bezpośrednie działanie siłownika na zawór powoduje efektywne przenoszenie energii. Innowacyjna metoda zintegrowania siłownika i zaworu zapewnia jednoczesne ich dopasowanie. Wyeliminowany zostaje też problem wyregulowania siły zamykana zaworu, co często występuje w innych rozdzielaczach. W celu doprowadzenia napięcia zasilającego, wystarczy podłączyć do siłownika dostarczany w zestawie przewód elektryczny. Dodatkową zaletą połączenia wtykowego jest możliwość szybkiego skorygowania przypisania pomieszczeń do stref cieplnych.

Możliwa jest bezpośrednia kontrola działania TacoDrive. Przez wziernik można wizualnie sprawdzić rzeczywiste ustawienie zaworu i działanie siłownika. TacoDrive wyposażono również w funkcję „First-Open”, przydatną, gdy przy uruchomieniu lub awarii nie ma możliwości doprowadzenia napięcia zasilającego. Wybierając ją, zawór jest otwarty, tak aby można było przepłukiwać i napełniać podłączone obiegi również bez prądu.

Taconova NU 2

Źródło: Taconova