envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa68Pompa ciepła HPA marki STIEBEL ELTRON służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C. Można ją wykorzystać również do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Samo urządzenie zajmuje niewiele miejsca. Może być montowane na zewnątrz i wewnątrz budynku, a jego instalacja nie wymaga żadnych prac ziemnych.

Tego rodzaju pompa ciepła zawiera ekologiczny czynnik grzewczy (R407C), którego zadaniem jest transport ciepła między parownikiem a skraplaczem. Nie powoduje efektu cieplarnianego, a w przypadku wycieku nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Pompę na tle innych modeli wyróżnia bardzo cicha praca. W wersji E/cool urządzenie ponadto jest przystosowane do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego.
Marka STIEBEL ELTRON, która już od ponad 40 lat rozwija technologię przyjaznych środowisku pomp ciepła, proponuje EkoDotację STOP SMOG. Akcja trwa od kwietnia 2018 r. i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach EkoDotacji można otrzymać 5.000 zł na montaż wybranego pakietu pomp ciepła. STIEBEL ELTRON dodatkowo uruchomi oraz wykona regulację zestawu urządzeń na swój koszt.

www.stiebel-eltron.pl 


 

pi