envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


71Viega oferuje dwie technologie bezdotykowego spłukiwania pisuarów: system zewnętrznie całkowicie niewidoczny oraz system z czujnikiem podczerwieni. Obie gwarantują najwyższy poziom higieny i elegancki design, są też odporne na akty wandalizmu i łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto dają możliwość wyboru różnych ustawień w zakresie spłukiwania i mają praktyczne funkcje diagnostyczne.

W ukrytym systemie spłukiwania na ścianie nie ma ani przycisku uruchamiającego, ani płytki maskującej. W syfonie pisuarowym jest specjalny czujnik, który rejestruje zmiany w przepływie i temperaturze wody, zachodzące, kiedy pisuar jest w użyciu i automatycznie aktywuje spłukiwanie.

72Można wybrać objętość spłukiwania 1 lub 3 l, a także opcję dynamiczną, w której system automatycznie wykrywa wysoką częstotliwość używania pisuaru i ogranicza objętość z 3 do 1 litra. W zależności od ustawień, dodatkowe higieniczne spłukiwanie może być uruchamiane automatycznie po upływie 24 godz.

W drugim rozwiązaniu na ścianie widoczny jest jedynie przycisk uruchamiający z czujnikiem podczerwieni Visign for More 200. Jeśli użytkownik znajduje się w zasięgu czujnika przez przynajmniej 8 s, system automatycznie aktywuje spłukiwanie. Zarówno zasięg czujnika, jak i objętość spłukiwania mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb administratora obiektu. System jest wyposażony w funkcję higienicznego (automatycznego) spłukiwania.


 

pi