Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności

1Wraz z początkiem kwietnia miała miejsce wiosenna premiera nowego, wiszącego, gazowego kotła kondensacyjnego Vitodens serii 100. Vitodens 100-W i Vitodens 111-W to innowacyjne urządzenie grzewcze, jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze.

Najwyższa klasa
Viessmann jest niekwestionowanym liderem sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

Niezwykle atrakcyjne cenowo, wciąż z tą samą wysoką jakością sygnowaną logo Viessmann – wiszące, gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W, 1- i 2-funkcyjne, oraz Vitodens 111-W ze zintegrowanym 46-litrowym ładowanym warstwowo zasobnikiem c.w.u. ze stali szlachetnej to tegoroczne nowości z rodziny Vitodens. To najwyższa klasa kotłów kondensacyjnych o znamionowanej mocy cieplnej od 19 do 32 kW, wszystkie z dużym zakresem modulacji i mocą minimalną tylko 3,2 kW.

Co wyróżnia te nowe urządzenia?
Wbudowany w urządzenie duży, dotykowy wyświetlacz LED w formie designerskiego panelu pozwala na komfortowe sterowanie instalacją grzewczą z jednym bezpośrednim i jednym obiegiem grzewczym wyposażonym w zawór mieszający. Kotły kondensacyjne Vitodens z nową platformą elektroniczną mają również zintegrowaną bramkę WiFi. Można więc obsługiwać je przyciskami dotykowymi na wyświetlaczu lub z poziomu smartfona przez aplikację ViCare. Aplikacja pozwala na otrzymywanie informacji na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, pozwala też na dokonywanie zmian w programach czasowych dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz w przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy również na bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann.

Dzięki nowoczesnym podzespołom, gazowe kotły kondensacyjne Vitodens ‒ w nowej odsłonie ‒ są nadzwyczaj kompaktowe, ciche i łatwe do wkomponowania w każde pomieszczenie. Boczne odstępy serwisowe, wymagane przy innych kotłach, w przypadku Vitodens 100-W i Vitodens 111-W są zbędne, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przodu urządzenia. Vitodens 100-W został wyposażony w obudowę BoxDesign, gwarantującą dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów. Dzięki temu, kotły nadają się idealnie do domów i mieszkań, w których konieczna jest modernizacja systemu grzewczego bez organizacji przebudowy pomieszczeń. Dodatkowo, urządzenia są nie tylko nowoczesne wewnątrz, ale również z zewnątrz. Matowe lakierowanie proszkowe w jasnym kolorze wpisuje się harmonijnie w wystrój każdego, nowoczesnego mieszkania i domu.

Palnik MatriX, układ Lambda Pro i wymiennik Inox-Radial
Vitodens 100-W i Vitodens 111-W zostały również wyposażone w palnik MatriX. To gwarancja najwyższej efektywności pracy oraz minimum emisji substancji szkodliwych. Specjalna powierzchnia robocza palnika, wykonana ze stali szlachetnej, jest niewrażliwa na wysokie temperatury i gwarantuje zawsze niezawodne działanie i wysoką trwałość eksploatacyjną. Kolejną innowacją techniczną Vitodens 100-W i Vitodens 111-W jest układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro. Dopasowuje się on samodzielnie do wszystkich rodzajów gazu, dbając w ten sposób o czyste i efektywne spalanie. Podobnie, jak inne gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann, Vitodens 100-W i 111–W, zostały wyposażone w wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej. Technika ta zapewnia wysoką sprawność oraz bezpieczną i efektywną pracę kotła.

Firma Viessmann z dumą poinformowała, że podczas ostatnich, wirtualnych Targów “ENEX w sieci”, bestseller Viessmann - nowy, gazowy, wiszący kocioł kondensacyjny VITODENS 100-W / 111-W został uhonorowany złotym medalem!Szczegóły techniczne nowych kotłów kondensacyjnych Vitodens: viessmann.pl/vitodens

Jeśli potrzebny jest kondensacyjny kocioł gazowy o bardziej zaawansowanych funkcjach, np. z indywidualnym sterowaniem pomieszczeniami, Viessmann oferuje model Vitodens 200 lub inne modele. Specjaliści Viessmann chętnie zaprezentują pełną ofertę i pomogą dobrać urządzenie grzewcze idealne do potrzeb!

Link: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html