envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


29Nowa rura Viega jest wykonana z bardziej ekonomicznego materiału, czyli stali nierdzewnej 1.4520, zgodnie z normą PN-EN 10088-2. Jest to ekonomiczna alternatywa w przypadku zamkniętych obiegów grzewczych i chłodniczych oraz instalacji przemysłowych (np. gazów technicznych, sprężonego powietrza, wody chłodzącej).
Oferta obejmuje rury o średnicach od 15 do 108 mm, w tym oczywiście w praktycznym wymiarze pośrednim 64 mm. Do ich łączenia można wykorzystywać złączki zaprasowywane Profipress, Sanpress i Sanpress Inox. Dzięki nowoczesnej technice zaprasowywania na zimno, montaż instalacji jest szybki, łatwy i bezpieczny. Złączki mają elementy uszczelniające wykonane z wysokiej jakości elastomerów (EPDM lub FKM), precyzyjnie dostosowane do odpowiednich mediów, ciśnienia i temperatury pracy w różnych typach instalacji.

Ponadto wszystkie są wyposażone w charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur, gwarantujący wymuszoną nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Każde niezaprasowane połączenie zostanie natychmiast zauważone podczas próby szczelności lub napełniania systemu.
Dwie linie, symbol i zatyczki ochronne w kolorze miedzi na końcach rury ze stali nierdzewnej 1.4520 informują, że nie może być ona stosowana w instalacjach wody użytkowej.


 

pi