envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Warto wiedzieć

Firma Viessmann została laureatem tegorocznej edycji Superbrands. To już druga nagroda dla Viessmann w plebiscycie wyróżniającym najsilniejsze marki biznesowe w Polsce.Viessmann OK FK Superbrands jest unikatowym na rynku wyróżnieniem przyznawanym za wieloletnią konsekwentną pracę na rzecz budowy marki oferującej konsumentom istotne korzyści materialne i emocjonalne, które wykraczają poza te zapewniane przez konkurencję, i za które konsumenci są gotowi zapłacić wyższą cenę. Uzyskanie statusu Superbrand wzmacnia pozycję marki oraz utwierdza jej klientów i partnerów biznesowych w przekonaniu, że mają do czynienia z najlepszą ofertą w swojej kategorii.

Instalatorze! Zdobądź cenną wiedzę, poznaj świat pomp ciepła Panasonic i dołącz do społeczności GO GREEN! Czy wiesz, jak przekazywać wiedzę swoim klientom? Znasz odpowiedzi na ich pytania? Wiesz czego oczekują i o co najczęściej pytają? Spotkaj się z ekspertami z rynku pomp ciepła, fotowoltaiki oraz dotacji. Zobacz, jak wygląda serwis, uruchomienie i dobór tych ekologicznych urządzeń.1

001410003W: Woda - Wodór - Węgiel to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, która ma wesprzeć świat nauki i biznesu w rozwoju nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle, energetyce i medycynie. Te trzy zasoby: woda, wodór, węgiel, odpowiednio wykorzystane, zmienią polską gospodarkę w bardziej innowacyjną i konkurencyjną.

Dlaczego akurat 3W? ‒ Powód jest bardzo prosty: to woda, wodór i węgiel będą kształtować nowoczesną i zrównoważoną gospodarkę. Polska ma ogromny potencjał intelektualny. Innowacyjne rozwiązania, które tworzą nasi naukowcy powinny być inspiracją do rozwoju nowych biznesów. I odwrotnie: biznes, który potrzebuje nowych technologii, szuka wsparcia w nauce. By osiągnąć sukces, potrzebujemy integratora, który z jednej strony będzie łączyć potencjalnych naukowych i biznesowych partnerów, a z drugiej pomoże stworzyć przyjazny dla nich ekosystem. BGK z chęcią podejmie się tej roli ‒ mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. ‒ Chcemy także obudzić wśród Polaków świadomość, że ich codzienne decyzje mają wpływ nie tylko na klimat i otaczające nas środowisko, ale także na to, jaka jest kondycja polskich przedsiębiorstw i stan naszej gospodarki – dodaje prezes BGK.

publikacja SPIUGStowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych udostępniło nowe, obszerne opracowanie „Instalacje kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w budynkach”. Zaprezentowane w nim rozwiązania dotyczą m.in. współpracy kolektorów słonecznych z takimi źródłami ciepła jak kotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne czy kotły biomasowe.

W ostatnich latach hybrydowe instalacje grzewcze ‒ łączące kolektory słoneczne z innymi źródłami ciepła ‒ zdobywają coraz większą popularność w krajach europejskich jako relatywnie tani i skuteczny sposób zwiększenia efektywności energetycznej istniejących budynków, redukcji kosztów ogrzewania oraz emisji dwutlenku węgla. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych przygotowało raport na ten temat, łącząc go z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi planowania i wykonywania takich instalacji.

POBE fot. PixabayPorozumienie Branżowe na rzecz Efektywności Energetycznej POBE wystosowało apel do Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie nowelizacji ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, proponując wdrożenie systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1.

11 branżowych organizacji pozarządowych zrzeszonych w Porozumieniu Branżowym na rzecz Efektywności Energetycznej POBE postuluje wdrożenie systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1, przy czym system ten powinien obowiązywać nie do końca 2023 r, a przynajmniej do końca 2025 roku. Proponowany system rozliczania prosumentów jest stosunkowo prosty i nieskomplikowany oraz sprawiedliwy społecznie. Według POBE, jest też zgodny z dyrektywą RED II, a zapisane w nim przeniesienie pełnych kosztów dystrybucji na prosumentów zgodne jest z dyrektywą rynkową.

W sierpniu br. firma Viessmann zaprasza swoich pracowników, partnerów oraz instalatorów do uczestnictwa w serii imprez szkoleniowo-integracyjnych promujących i prezentujących nowości produktowe marki. Dodatkiem będą szkolenia z zasad bezpiecznej jazdy. Profesjonalne szkolenia i treningi odbędą się na torach wyścigowych w całej Polsce.Viessmann DA RGB black 01

Praca w oddziałach firmy Viessmann to przede wszystkim wspaniała atmosfera wśród osób tworzących markę, pełen profesjonalizm oraz wszechobecna współpraca.15 Nasze oddziały tworzą doświadczeni specjaliści. Swoje miejsce odnaleźć możesz w działach:

  • techniczno-serwisowym,
  • wsparcia projektanta,
  • handlowym,
  • odnawialnych źródeł energii.

Obecnie dostępnych jest sześć ofert pracy, m.in. w oddziałach we Wrocławiu, Komornikach lub Mysłowicach. Więcej szczegółów wraz z charakterystyką ofert: https://viessmann-kariera.pl/sales/


 

pi