envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaWarto wiedzieć

11bEksperci od dawna wskazywali na niską świadomość możliwości korzystania z ustawowych narzędzi restrukturyzacji przez małych przedsiębiorców i tzw. mikrofirmy. Potwierdzają to dane Ośrodka Badań Opinii OBOAK – tylko 2% ankietowanych przedsiębiorców uważa, że narzędzia te są dostępne także dla jednoosobowych działalności gospodarczych. To mylne postrzeganie jest bardzo kosztowne i dla gospodarki i dla mikrofirm.

10Fundacja Świadomi Klimatu wraz z firmą Viessmann, w ramach akcji „Pomaganie mamy we krwi”, od początku pandemii czynnie wspiera osoby, podmioty i branże szczególnie narażone na skutki COVID-19.

Trwająca od początku zeszłego roku pandemia koronawirusa, wpłynęła na wszystkie strefy życia. Konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości postawiła przed nami liczne wyzwania. Nie wszystkie osoby, podmioty czy branże potrafią odnaleźć się w niej, nie korzystając z pomocy innych. W Viessmann wiemy, jak ważne jest aktywne wzajemne wsparcie i bezinteresowna pomoc niesiona tym, którzy jej potrzebują.

2W dzisiejszym świecie technologie cyfrowe zmieniają się coraz szybciej, a przedsiębiorstwa muszą na bieżąco dostosowywać do nich swoje narzędzia komunikacji. Nowa strona internetowa Viega, jest jeszcze lepiej zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, przez co zapewnia użytkownikom wyjątkowo wygodną i intuicyjną nawigację. Polski adres witryny to www.viega.pl.

Dzięki wprowadzonym zmianom, strona firmy Viega nie tylko dotrzymuje kroku nowym trendom technologicznym, ale również wyznacza standardy w branży sanitarno-grzewczej. Oferuje instalatorom, projektantom i partnerom handlowym odpowiednie dla nich treści w maksymalnie spójnej i przystępnej formie.

1Firma Viega stale rozwija swoją działalność na polskim rynku. W związku z tym jej biuro zostało niedawno przeniesione do nowoczesnego budynku o wysokim standardzie, gdzie dodatkowo znajdzie się centrum szkoleniowe oraz showroom z pełną ekspozycją produktów.

Po wielu latach siedziba polskiego oddziału Viega zmieniła lokalizację, przenosząc się do eleganckiego kompleksu Matarnia Office Park, przy ul. Budowlanych 68 B w Gdańsku. Warszawski adres rejestrowy firmy pozostaje bez zmian.

73Prestiżowa, międzynarodowa nagroda Red Dot Design Award w tym roku została przyznana m.in. odpływowi prysznicowemu Advantix Cleviva firmy Viega, który powstał przy współpracy z renomowanym niemieckim studiem projektowym ARTEFAKT design z Darmstadt. Produkt został doceniony nie tylko za efektowne wzornictwo, ale również za funkcjonalność. – Ten odpływ prysznicowy ma wyjątkowe walory użytkowe i oferuje dużą różnorodność zastosowań, co pozwala go dyskretnie wkomponować w indywidualne aranżacje łazienkowe – stwierdzili eksperci.

Komisja Europejska zdecydowała, iż dekarbonizacja budynków wymaga przyspieszenia. „Fala renowacji” oznacza zwiększanie udziału OZE w energii konsumowanej przez budynki, a także zwiększanie ich efektywności energetycznej. Oprócz korzyści klimatycznych pozwoli to obniżyć koszty ponoszone przez użytkowników budynków. Walka z ubóstwem energetycznym to jeden z zasadniczych celów ogłoszonej strategii.43

Seria webinariów POBE w dniach 16-17 grudnia 2020 r.

65

  • Jak Zielony Ład i Fala Renowacji wpłyną na efektywność energetyczną w budynkach?
  • Jakie technologie związane z zaopatrzeniem budynków w energię i jej zużyciem będą w najbliższych latach priorytetowe i promowane?
  • Czy nowe Warunki Techniczne 2021 oznaczają rewolucję w wyposażeniu nowych budynków i czy czeka nas kolejne zaostrzenie przepisów? 


 

pi