Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Warto wiedzieć

14Po co utrudniać sobie prace instalacyjne, kiedy istnieje tak prosta metoda łączenia rur jak zaprasowywanie na zimno? Oto pytanie, które Viega stawia instalatorom z 15 różnych krajów, w ramach szeroko zakrojonej kampanii marketingowej prowadzonej pod hasłem: „Don’t work hard. Work smart”. Jako jeden z wiodących światowych dostawców rozwiązań sanitarnych i grzewczych, Viega chce przekonać zwolenników spawania i lutowania, by wypróbowali bardziej ekonomiczną alternatywę.

W 1995 r. firma Viega rozpoczęła produkcję systemu Profipress, przeznaczonego do łączenia rur miedzianych poprzez zaprasowywanie na zimno. Obecnie zaprasowywanie to w wielu krajach najczęściej wybierana metoda łączenia rur z różnych materiałów.

Co jest przyczyną jej popularności? – To właśnie ma pokazać nowa kampania informacyjna firmy. Odwołuje się ona do prawdziwych przykładów, które każdy wykonawca dobrze zna z codziennej pracy. To najlepszy sposób, by pokazać, jak technologia zaprasowywania może usprawnić montaż skomplikowanych instalacji, eliminując problemy związane z używaniem ciężkich butli z gazami technicznymi, męczącym lutowaniem połączeń ponad głową czy stosowaniem zabezpieczeń przeciwpożarowych podczas spawania. Połączenia zaprasowywane pozwalają zaoszczędzić nawet do 80% czasu w porównaniu ze spawaniem, zależnie od średnicy przewodów i zapewniają znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa (szczelności), gwarantowany przez złączki Viega z profilem SC-Contur. 

Oferta Viegi dostępna jest na niemal każdym rynku i obejmuje systemy zaprasowywane do rur ze wszystkich standardowych materiałów: od miedzi i stali nierdzewnej, po tworzywa sztuczne i stal grubościenną. Dzięki różnorodnym elementom uszczelniającym, złączki Viega mogą być stosowane nie tylko w instalacjach wody użytkowej, grzewczych czy gazowych, ale również w instalacjach przemysłowych do sprężonego powietrza lub gazów oraz w systemach solarnych i sieciach ciepłowniczych.