Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Warto wiedzieć

KKE Trójka organizatorówKrajowy Konkurs Energetyczny im. profesora Jacka Malko już od 12 lat przebiega pod hasłem „Wszystko zależy od energii!”. Po raz kolejny wzięli w nim udział zainteresowani energetyką uczniowie i studenci z zacięciem badawczym. Głównym celem konkursu jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie poprzez aktywizację młodych, zdolnych i ambitnych ludzi do poznawania zasad racjonalnego zarządzania energią i środowiskiem. Organizatorami konkursu są Fundacja Świadomi Klimatu i Stowarzyszenie Jaworze Zdrój, a sponsorem głównym Polskie Sieci Elektronergetyczne.

Do udziału w konkursie zaproszono osoby urodzone w latach 1996-2002, a ich zadaniem było przygotowanie pracy konkursowej w formie rozprawki lub projektu, obejmującego jedno z poniższych zagadnień: 

Realizując konkurs chcemy dotrzeć do młodzieży myślącej kreatywnie, nieszablonowo, mającej odwagę spojrzeć krytycznie na problemy współczesnej energetyki i zaproponować własne rozwiązania – mówi dr Halina Tomczyk-Rechul, autorka idei konkursu.

KKE Wójt na planieKapituła wybrała najlepszych
W tegorocznej Komisji Konkursowej zasiedli cenieni eksperci z branży energetycznej: prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej — specjalista ds. energetyki kompleksowej (przewodniczący Komisji), dr hab. Piotr Jeżowski — prof. em. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ekspert w zakresie zarządzania ekologicznego (zastępca przewodniczącego Komisji), dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Ewa Kossak z Ministerstwa Klimatu, a także dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii.

Z uwagi na wyrównany poziom prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać cztery równorzędne pierwsze nagrody: Katarzynie Meller, Karolinie Chról, Maksymilianowi Duszkiewiczowi oraz Teodorowi Sawickiemu.

Krajowy Konkurs Energetyczny to wyjątkowa inicjatywa, która daje możliwość zabrania głosu pokoleniom rozpoczynającym studia i wchodzącym na rynek pracy, w sprawach tak ważnych i przyszłościowych jak energetyka i środowisko. Jesteśmy dumni, że tak wielu młodych ludzi zabiera głos w tej sprawie, a także tworzy bardzo innowacyjne rozwiązania, z których warto korzystać. Gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom XII edycji tej wyjątkowej inicjatywy. – mówi Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Organizatorzy konkursu postanowili przyznać również tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii pozostałym uczestnikom konkursu. 

Kontakt do Biura Prasowego programu:
Olga Walentynowicz
tel. +48 791 398 282
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.