envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementFirma Thermosilesia Sp. z o.o. Sp.k., jeden z czołowych dystrybutorów z branży klimatyzacji i ogrzewnictwa, rozpoczęła budowę w Rudzie Śląskiej. Powstaje tam hala produkcyjno-magazynowa urządzeń marki Rotenso i nowy biurowiec. Rozbudowane zostanie także centrum logistyczne wraz z zapleczem serwisowym.3

 

Inwestycja o powierzchni blisko 8000 m2 jest związana m.in. z planami uruchomienia produkcji nowej grupy urządzeń Rotenso w Polsce. Nowe budynki mają zostać oddane do użytkowania już wiosną przyszłego roku. Projekt jest wspierany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 w ramach poddziałania Technologie przyjazne środowisku Green growth.

Decyzja o inwestycji była podyktowana utrzymującą się od wielu lat wysoką dynamiką sprzedaży w grupie urządzeń Rotenso. Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze oparte na OZE realizujemy obecnie posiłkując się magazynem zewnętrznym. Szybka rozbudowa centrum logistycznego jest więc koniecznością. Nowy biurowiec to priorytet, gdyż pozwoli zapewnić komfort pracy stale rosnącemu zespołowi. Budowa przeznaczonej na cele produkcji hali jest z kolei związana z końcowym etapem prac badawczo-rozwojowych prowadzonych nad nową grupą produktów marki Rotenso, a także planami uruchomienia produkcji w Polsce – wyjaśnia Piotr Pierzga, prezes zarządu Thermosilesia.

Projekt, o którym mowa, to: „Wprowadzenie na rynek central wentylacyjnych z innowacyjną powłoką oraz z innowacyjnym systemem sterowania opracowanych w ramach prac B+R”. Jest on finansowany przez Norwegię w ramach Funduszy Norweskich. Wartość dofinansowania wynosi 1 mln euro.

Zdaniem zarządu Thermosilesia większa powierzchnia magazynowa zapewni dostępność towarów również w przypadku zachwiania łańcuchów dostaw, z czym boryka się obecnie większość branż. Rozbudowa części serwisowej ma zagwarantować odpowiednie wsparcie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dla urządzeń Rotenso.

Od kliku lat zwiększamy moce produkcyjne, zatrudnienie, usprawniamy procedury, a także wprowadzamy nowe urządzenia klimatyzacyjne. W ub.r. na rynku zadebiutowały pompy ciepła Rotenso Aquami, które zostały bardzo dobrze przyjęte. Dywersyfikując działalność poprzez wprowadzenie kolejnych rozwiązań HVAC stwarzamy bezpieczną perspektywę, dlatego jestem przekonany, że nasza inwestycja zaprocentuje już niebawem – podsumowuje Piotr Pierzga.


 

pi