envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement127 01Wiodący światowy producent techniki instalacyjnej kontynuuje rozwój na rynku amerykańskim. Viega LLC, spółka należąca do Grupy Viega, zainwestuje około 200 milionów dolarów w budowę nowej fabryki w Shalersville w stanie Ohio. Zarówno budynek, jak i procesy produkcyjne mają być w pełni neutralne klimatycznie. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się w listopadzie, a rozpoczęcie działalności planowane jest na początek 2025 r.

Pomimo niełatwej sytuacji gospodarczej Grupa Viega konsekwentnie rozwija swoją działalność na wszystkich rynkach. Na początku września, firma poinformowała o planach rozbudowy i modernizacji fabryki w Großheringen (Turyngia/ Niemcy). W ciągu najbliższych pięciu lat w tej lokalizacji zostanie zainwestowane około 150 milionów euro. Kolejnym krokiem jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w Shalersville w stanie Ohio. Do tej pory w USA działała jedna fabryka należąca do Viega LLC w McPherson w stanie Kansas. Produkowane są tam systemy rurowe do instalacji sanitarnych i grzewczych na rynek północnoamerykański.

129 01Rosnący popyt na produkty Viega
„Ameryka Północna jest naszym najsilniejszym rynkiem zagranicznym” – mówi Walter Viegener, Przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy Grupy Viega. „Podjęliśmy decyzję o budowie drugiej fabryki w USA, aby w przyszłości elastyczniej i szybciej reagować na rosnący popyt na nasze produkty”. Viega już od końca lat 90. jest obecna na rynku amerykańskim w formie własnej spółki zależnej. Siedziba Viega LLC znajduje się w Broomfield w stanie Kolorado, a oprócz zakładu produkcyjnego w McPherson (Kansas), firma posiada także centra dystrybucyjne w Reno (Nevada) i Carlisle (Pensylwania).

Zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczna
Anna Viegener, również Przewodnicząca Komitetu Akcjonariuszy potwierdza, że budowa drugiego zakładu produkcyjnego w USA doskonale współgra z innymi inwestycjami Grupy. „Nowy projekt jest nie tylko kamieniem milowym w naszej ekspansji na rynku amerykańskim. Stanowi on również kluczowy element naszej strategii zrównoważonego rozwoju”. Zarówno sam budynek, jak i procesy produkcyjne będą całkowicie neutralne dla klimatu. Grupa Viega konsekwentnie dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej we wszystkich swoich zakładach najpóźniej do 2035 roku.

Dzięki drugiemu zakładowi produkcyjnemu w USA, Viega rozszerza produkcję metalowych złączek do systemów sanitarnych i grzewczych na rynek północnoamerykański.128 01

www.viega.pl 


 

pi