envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementFamas S.A. to polski producent elastycznych przyłączy do urządzeń gazowych z ponad 60-letnim doświadczeniem w dbaniu o bezpieczeństwo. 


Rozwój i bezpieczeństwo

Ciągłe doskonalenie technologii i zaangażowanie wszystkich pracowników firmy doprowadziło nas do pozycji największego polskiego producenta elastycznych metalowych przyłączy do urządzeń gazowych.

Wraz z rozwojem firmy rozszerzyliśmy naszą działalność, wnosząc gwarancje bezpieczeństwa w kolejne dziedziny życia, poprzez produkcję połączeń solarnych, kompensatorów, tłumików drgań, elastycznych węży metalowych i metalowych oplotów ochronnych.

Nasza idea trwale elastycznego bezpieczeństwa i produkty powstałe zgodnie z tą ideą zyskały uznanie w takich branżach, jak: przemysł telekomunikacyjny, energetyczny, elektrotechniczny, samochodowy, chemiczny, petrochemiczny, wydobywczy, spożywczy i budowlany. Wysoka jakość produkcji została także potwierdzona w maju 2005 roku wprowadzonym systemem zarządzania jakością ISO 9001.

Elastyczne przyłącza metalowe Famas do urządzeń gazowych mają aprobaty techniczne Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie, certyfikaty dopuszczające do obrotu na terenie Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Rosji i Litwy, a nowo wprowadzone wyroby wyróżniające się nieograniczonym promieniem gięcia spełniają wymogi europejskich przepisów prawa – normy EN PN 14:800.

Partnerzy

Ważnym atutem firmy jest także fakt posiadania partnera strategicznego – szwajcarskiej firmy BOA AG, której stuletnie doświadczenie w produkcji węży metalowych i kompensatorów jest nieocenionym wsparciem w doskonaleniu naszych produktów.

Dzięki tej współpracy i wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników, a także stałemu podnoszeniu kwalifikacji i wprowadzaniu nowych technologii, produkty Famas czynią życie naszych klientów bezpieczniejszym.

Nowe rozwiązania

Tworzenie nowych rozwiązań to ciągła praca i zaangażowanie we wspólny cel. Wynikiem tych nieustających wysiłków są produkty, które odpowiadają współczesnym oczekiwaniom użytkowników. Dlatego właśnie wprowadziliśmy na rynek takie produkty, jak:

  • wąż z obrotową końcówką, który dzięki zastosowaniu uszczelnienia na dwóch o-ringach znacznie ułatwia montaż kuchenek gazowych. Rozwiązanie to pomaga także w utrzymywaniu czystości, ponieważ umożliwia odsunięcie kuchenki bez obawy o szczelność instalacji;
  • przewody gazowe rozciągliwe, które umożliwiają uzyskanie żądanej długości przewodu nawet do jego 2-krotnej długości początkowej. Przewody te przeznaczone są do połączeń nieelastycznych (jednokrotnego formowania) urządzeń gazowych zamontowanych na stałe z instalacją gazową zasilaną paliwami gazowymi określonymi normami PN-C-04753:2002 oraz PN-C- 96008:1998;
  • wąż z manometrem do butli gazowych (najnowszy produkt), który zapewnia pełną kontrolę nad stanem gazu w butli.

Wąż z obrotową końcówką, który dzięki zastosowaniu uszczelnienia na dwóch o-ringach znacznie ułatwia montaż kuchenek gazowych.

Przewody gazowe rozciągliwe, które umożliwiają uzyskanie żądanej długości przewodu nawet do jego 2-krotnej długości początkowej.

Wąż z manometrem do butli gazowych (najnowszy produkt), który zapewnia pełną kontrolę nad stanem gazu w butli.

Bo ważne jest, aby słuchać

Wszystkie nowoczesne rozwiązania rodzą się z potrzeb odbiorców, partnerów i konsumentów. Ciągła obserwacja zmieniających się oczekiwań stanowi dla marki Famas podstawę do dalszego udoskonalania produktów. Tworząc nowoczesne rozwiązania, mamy bowiem na uwadze nie tylko specjalistów branży technicznej, ale także konsumenta, którego codzienne sprawy są dla nas tak samo ważne.

Dbałość o wysoką jakość wykonania przewodów jest gwarancją bezpieczeństwa w każdym domu, a dla nas wizytówką marki. Od ponad 60 lat łączymy bezpieczeństwo z wygodą, czuwając nad prawidłowym funkcjonowaniem przyłączy gazowych, wodnych, solarnych i przemysłowych.

  Famas S.A.
ul. Kopernika 36, 90–552 Łódź
tel. 42 664 84 00,
faks 42 664 84 01
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.famas.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


 

pi