envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa13aWprowadzając nowe, wysokowydajne modele pomp obiegowych TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro, Taconova poszerza swoją ofertę o rozwiązania typu „wszystko w jednym” dla zastosowań grzewczych, chłodniczych i solarnych, także do większych zakresów wydajności.

13bOba modele wyróżniają się świetnymi parametrami technicznymi. Są one zapewniane również w zakresie większych wydajności przez silnik synchroniczny z magnesami stałymi, który ponadto gwarantuje cichą pracę. Obie pompy mogą być stosowane dla przepływów do 12 m³/h, osiągając przy tym wysokość podnoszenia 10,4 m. Obsługują zakres temperatury od -10 do 110°C. Ich instalacja od strony elektrycznej jest prosta i bezpieczna: za pomocą wtyczki przyłączowej, która jest identyczna dla całego asortymentu Taconova, co zdecydowanie ułatwia ew. wymianę pompy obiegowej.

w razie przegrzania, zwarcia, przepięcia lub pracy na sucho. Pompy mają funkcje automatycznego odpowietrzania oraz „Auto-unlock“ (osadzające się cząstki zanieczyszczeń są usuwane pod wpływem wibracji). Funkcja ActiveADAPT, dostosowuje natomiast automatycznie ich wydajność do wymagań układu grzewczego. Pompa TacoFlow3 Max ma pięć trybów pracy, które można łatwo zmieniać przełącznikiem obrotowym. Ponadto istnieje opcja nastawiania krzywej ciśnienia stałego i ciśnienia proporcjonalnego, a także stałej prędkości maksymalnej i funkcji ActiveADAPT. Pompa może być również sterowana sygnałem PWM lub 0-10 V.

Model TacoFlow3 Max Pro ma poszerzony tryb pracy i dodatkowe funkcje w stosunku do wersji standardowej. Wymaganą prędkość minimalną i maksymalną można nastawiać bezstopniowo i zamiast jednej wybierać pięć krzywych ciśnienia proporcjonalnego i stałego. Funkcja nocna pozwala automatycznie redukować liczbę obrotów w ciągu nocy, oszczędzając energię. Można nią również sterować sygnałem PWM lub 0-10V. Wszystkie nastawy i dane eksploatacyjne są pokazywane na kolorowym wyświetlaczu LED, co ułatwia montaż i konserwację pompy. W sytuacjach, w których parametry pomp TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro okazałyby się niewystarczające, instalatorzy i projektanci mogą zastosować sprawdzoną pompę Taco Flow Maxi.


 

pi