envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement2011Hale muszą być zawczasu przygotowane do sezonu grzewczego. Nawet w tak dużych pomieszczeniach możliwe jest ogrzewanie działające na zasadzie efektu cieplnego promieniowania słonecznego. Co więcej, energooszczędne! Gwarantujące pełną elastyczność i znakomitą funkcjonalność w halach średnich i małych.

Zwykle hale nie kojarzą się z optymalnym, oszczędnym ciepłem, a raczej niedogrzaniem i dużą utratą energii w rozległych pomieszczeniach. Niesłusznie.

18Ciepło i energooszczędność
Promienniki sufitowe Zehnder ZIP dostarczają ciepło na zasadzie promieniowania słonecznego. Oznacza to nie tylko komfort, ale również zdrowie i energooszczędność. Ze względu na fakt, iż odczuwalna temperatura jest wyższa niż rzeczywista, maksymalny efekt cieplny osiągany jest przy minimalnym zużyciu energii. Zarządzającego budynkiem z pewnością ucieszy wysoka energooszczędność tego typu promienników – nawet do 40%. Nie wykorzystują one energii elektrycznej. Co więcej, samodzielnie można dobrać najbardziej korzystne dla danego obiektu źródło energii, w tym pompę ciepła, technikę kondensacyjną czy ciepło odpadowe z procesów technologicznych.

Łatwy montaż i elastyczność
Promienniki sufitowe Zehnder ZIP są proste i bezpieczne w instalacji, dzięki zastosowaniu elastycznego zestawu montażowego i modułowej konstrukcji. Długość zamontowanych w jednej linii elementów grzewczych może wynosić nawet do 50 m, a szerokość modułu standardowego to 320 mm. 19Mała masa elementów pozwala na ich prosty i szybki montaż nawet w obiektach o niewielkim dopuszczalnym obciążeniu konstrukcyjnym stropu. 17Idąc krok dalej, zabezpieczenie antykorozyjne umożliwia instalację promienników również w obiektach o podwyższonej wilgotności. Warto też podkreślić, że podczas eksploatacji nie wymagają one wydatków na konserwację i utrzymanie.

I wiele więcej…
Oprócz korzyści w kwestiach czysto technicznych, Zehnder ZIP zapewniają również naturalny komfort osobom, którew hali pracują, uprawiają sport albo np. przebywają na widowni. Nie powodują wzbijania kurzu, co jest ważne nie tylko dla alergików. Ich bezgłośna praca sprawia, że nawet nie zauważa się ich działania, a jedynie jego efekt w postaci ciepła. Różnorodność miejsc zastosowania urządzeń grzewczych to także istotny atut.10 Promienniki Zehnder ZIP z powodzeniem funkcjonują zarówno w halach produkcyjnych, magazynowych, targowych czy sportowych, jak również w stoczniach, hangarach czy ogrodach zoologicznych. Sprawdziły się także w poczekalniach i w nieco mniejszych przestrzeniach obiektów typu warsztaty, garaże, lokale handlowe.

 
 

pi