envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementFirma BDR Thermea włączyła do s5wojej oferty nowe urządzenie – naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2Ready, czyli przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru.

 

Seria naściennych gazowych kotłów kondensacyjnych Inidens obejmuje kilka modeli urządzeń:

  • dwie jednostki dwufunkcyjne: model 20/24 MI o mocy 5,2-21,8 kW oraz model 24/28 MI o mocy 6,3-26,1 kW;
  • jednostkę jednofunkcyjną o mocy 6,3-26,1 kW, która dostępna jest również w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l do ustawienia pod kotłem.

Maksymalny komfort – minimalna przestrzeń
Konstrukcja nowego kotła Inidens została szczegółowo przemyślana, tak aby zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie oferował maksymalną wydajność i oszczędność dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Kompaktowe wymiary (39,5 x 70 x 28,5 cm) pozwalają na montaż urządzenia na małej przestrzeni, zarówno w kuchni, jak i w pomieszczeniu gospodarczym, zapewniając dużą swobodę przy planowaniu instalacji. Kocioł jest także bardzo lekki, ponieważ waży zaledwie 29 kg.

Przyjemność płynąca z prostoty
Dzięki nowatorskiemu projektowi najlepsze parametry kotła Inidens nie kolidują z prostotą obsługi. Instalacją grzewczą i ciepłej wody użytkowej można sterować za pomocą intuicyjnego i czytelnego regulatora. Panel sterowania jest podświetlany i bardzo przyjazny użytkownikom. Informuje o bieżącym stanie pracy urządzenia oraz o anomaliach, które ewentualnie mogą się pojawić. Dodatkowo do współpracy z kotłami Inidens zalecany jest modulujący termostat pokojowy Smart TC°. Umożliwia on zarządzanie systemem grzewczym zarówno z poziomu regulatora Smart TC° przy użyciu intuicyjnego pokrętła oraz czytelnego wyświetlacza, jak i z poziomu smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją Smart TC°.

! Dzięki wyposażeniu instalacji w Smart TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej możliwie jest osiągnięcie klasy energetycznej systemu grzewczego A+.

Hydrogen Ready
Kocioł gazowy Inidens to przełomowe urządzenie, wyprzedzające swoje czasy. Jest to pierwszy kocioł z portfolio De Dietrich przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego dwutlenku węgla o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.6

Nowoczesne rozwiązania i oszczędność energii
Wykorzystanie technologii kondensacji pozwala na zmniejszone zużycie energii przez kocioł Inidens. Kotły w wersji dwufunkcyjnej charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej dla podgrzewu ciepłej wody użytkowej (ηwh) – do 88%. Urządzenie wyposażono w nowy, wysokowydajny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej – trwały i wytrzymały. Wymiennik jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Moduł hydrauliczny kotła jest wykonany z mosiądzu.

! Seria kotłów Inidens zastąpiła w ofercie serię MCR Home, która będzie produkowana do końca czerwca 2022 r. Ze względu na dużą liczbę już złożonych zamówień na kotły MCR Home, przyjmowanie nowych zostało zakończone. Pierwsze wysyłki kotłów Inidens do klientów są realizowane od drugiej połowy kwietnia 2022 r.


 

pi