envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementPompy ciepła typu powietrze-woda od lat rozwijają się najszybciej pod względem technicznym i technologicznym, zyskując przy tym coraz większą popularność wśród użytkowników na całym świecie.
Wybierając urządzenia powinniśmy postawić na producenta, który jest obecny na rynku od lat. Jednym z nich jest firma LG, która oferuje ekologiczne pompy ciepła charakteryzujące się podwyższoną efektywnością energetyczną. W portfolio LG znajdują się pompy typu split, hydrosplit oraz monoblok.06

05Pompy ciepła typu split
Pompy ciepła LG typu split są wykonane w technologii polegającej na rozdzieleniu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej oraz ich połączeniu poprzez zastosowanie orurowania wypełnionego czynnikiem chłodniczym. Komponenty takie jak naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła i pompa wodna umieszczone są wewnątrz jednostki wewnętrznej. Ponadto wszystkie przewody wodne związane z ogrzewaniem znajdują się wewnątrz budynku dzięki czemu ryzyko zamarznięcia wody jest zminimalizowane. W ofercie LG dostępna jest także pompa ciepła typu split ze zintegrowanym zbiornikiem CWU.

Pompy ciepła typu hydrosplit
Mając na uwadze innowacje i bezpieczeństwo, pompa ciepła LG Therma V R32 Hydrosplit rozdziela jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną, łącząc je tylko rurami wodnymi. Wymiennik ciepła znajduje się w jednostce zewnętrznej, co zmniejsza ryzyko wycieku czynnika chłodniczego w pomieszczeniu. Szybka i łatwa instalacja jest możliwa dzięki wbudowanym elementom hydraulicznym jednostki wewnętrznej.

Pompy ciepła typu monoblok
Pompa ciepła LG Therma V Monobloc S charakteryzuje się niskim poziomem hałasu oraz najlepszą wydajnością w serii pomp ciepła LG Therma V. Połączenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej w jedno urządzenie umożliwia podłączenie z instalacją wewnętrzną jedynie rurami wodnymi, eliminując potrzebę instalacji rur chłodniczych. Monobloc S zapewnia doskonałą wydajność grzewczą, także w niskich temperaturach otoczenia.04

Większość pomp ciepła LG może pracować w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej – od -25°C do 35°C – co umożliwia zachowanie wysokiej efektywności oraz niezawodną pracę niezależnie od warunków otoczenia. Pompy LG typu split zachowują 100% swojej nominalnej mocy do temperatury zewnętrznej -7°C, a w przypadku pomp LG typu monoblok jest to -15°C. Dodatkowo, temperatura zewnętrzna nie ogranicza eksploatacji pompy LG, ponieważ urządzenia mają grzałki elektryczne – wbudowane lub dostępne jako opcja. Ich współczynnik efektywności energetycznej SCOP wynosi ponad 3, co oznacza, że urządzenie dostarcza ponad trzy razy więcej ciepła, niż może wynikać ze zużycia prądu w ciągu roku.03Należy podkreślić, że dla efektywnej pracy pompy, a co z tym idzie, zadowolenia z jej posiadania, kluczowy jest odpowiedni dobór urządzenia. Przewymiarowana lub niedowymiarowana pompa ciepła nie będzie pracować wydajnie i energooszczędnie. Warto też wiedzieć, że większość zgłaszanych awarii pomp ciepła spowodowanych jest właśnie niepoprawnym doborem oraz instalacją urządzenia. Należy korzystać więc wyłącznie z certyfikowanych firm instalacyjnych oraz dokonywać corocznego przeglądu pompy. LG ma swój fabryczny serwis, a pierwsze uruchomienie systemu odbywa się przez Autoryzowanych Partnerów Serwisowych. Pompy ciepła LG objęte są także 5-letnią gwarancją. Dzięki temu klienci mają pewność, że urządzenie będzie działało efektywnie przez długi czas, a w razie jakichkolwiek problemów z działaniem zostaną otoczeni opieką certyfikowanych ekspertów. 


 

pi