envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa59aW Europie obserwujemy renesans rynku kolektorów słonecznych za sprawą ich coraz częstszego wykorzystania ponad standardowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te sprawdzają się również przy wspomaganiu ogrzewania budynków i wytwarzania ciepła procesowego w przemyśle, ale też w sieciach ciepłowniczych.

W reakcji na symptomy odbudowywania rynku kolektorów słonecznych i możliwe coraz szersze ich stosowanie w ogrzewnictwie – jako efektywnego, relatywnie taniego i „zielonego” źródła energii, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych przygotowało obszerny poradnik dotyczący możliwości praktycznego wykorzystania kolektorów słonecznych do całorocznego ogrzewania budynków mieszkalnych.

Zalecenia i praktyczne przykłady
W poradniku „Minimalizacja kosztów ogrzewania w praktyce. Czy można ogrzać dom ciepłem słonecznym?” znajdziemy szereg przydatnych informacji na temat tzw. domów słonecznych, standardów energetycznych, możliwości renowacji budynków w tym zakresie czy też aspektów technicznych wykonania instalacji. Zaprezentowano w nim również przykłady funkcjonowania domów słonecznych, które zostały zrealizowane, odnosząc to m.in. do komfortu użytkowego i kosztów eksploatacji.

Kolejne poradniki
Obecnie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych przygotowuje kolejne dwa poradniki ‒ informatory. Będą one dotyczyć możliwości wykorzystania kolektorów słonecznych przy wytwarzaniu ciepła procesowego oraz w sieciach ciepłowniczych.

Poradnik jest do pobrania: tutaj


 

pi