Izolacje
Korozja biologiczna elewacji – jak się jej ustrzec?
- Szczegóły
Elewacja pokryta glonami, grzybami i porostami wygląda mało estetycznie, jednak skutki zaniedbania stanu technicznego ścian mogą być o wiele gorsze niż tylko brzydki wygląd. Jak zatem dbać o elewację, aby nie doprowadzić do jej degradacji?
Nanotechnologia w izolacjach technicznych i budowlanych. Nowe możliwości przy wykorzystaniu izolacji z aerożeli
- Szczegóły
Mało jeszcze znane izolacje z aerożeli z pewnością zasługują na większą uwagę w zastosowaniach budowlanych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których mamy minimum miejsca na izolację termiczną lub nie można jej wykonać tradycyjnie od zewnątrz. Dobrym przykładem są budynki poddawane modernizacji.
Przepis na ciszę – izolacja akustyczna instalacji
- Szczegóły
Niniejszy tekst prezentuje rozwiązania, dzięki którym można skutecznie wpłynąć na rozchodzenie się dźwięków w instalacjach sanitarnych i grzewczych.
W przypadku przewodów instalacji wody pitnej oraz grzewczej, oprócz izolacji redukującej hałas, konieczne jest zastosowanie izolacji zabezpieczającej przed stratami ciepła, skraplaniem pary wodnej, uszkodzeniem itp. Stosując miękkie, zamknięto-komórkowe materiały izolacyjne z PE, można jednocześnie spełnić oba te wymogi. Ważne jest tylko, aby miękki materiał izolacyjny okazał się trwale wytrzymały na wszelkie oddziaływania zewnętrzne oraz prace montażowo-wykończeniowe na budowie, które mogłyby doprowadzić do powstania mostków akustycznych (zdjęcie 1). Z tego względu właśnie, zaleca się stosowanie materiałów izolacyjnych z powierzchniami wytrzymałymi na rozerwanie (zdjęcie 2).