envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa14W nowym odpływie Advantix Cleviva woda jest odprowadzana poprzez wąski, ozdobny profil ze stali nierdzewnej (o odpowiednim spadku) do centralnego wpustu z zamontowaną fabrycznie matą uszczelniającą. Rozwiązanie to daje duże możliwości aranżacyjne, zapewnia także wygodny i pewny montaż korpusu. Odpływ punktowy oparty na posadzce ma niewielką wysokość (95-155 mm standardowo oraz od 70 mm do łazienek remontowanych), jest łatwy w czyszczeniu oraz zabezpieczony przed wysysaniem wody przez podciśnienie. Zastosowanie dodatkowej rury HT dł. 50  mm między odpływem a kołnierzem uszczelniającym pozwala realizować również projekty o innej wysokości.

Kompaktowa konstrukcja pozwala na obrócenie odpływu o 360° w zależności od miejsca montażu, a także na instalację profilu ze stali nierdzewnej bezpośrednio15 przy ścianie. Wydajność odpływu to 0,4 l/s przy najniższej wysokości, a standardowo do 0,75 l/s (wartość tę można zwiększyć dzięki połączeniu rurowemu HT).

Równie innowacyjny jest sposób integracji nowego odpływu w standardowym uszczelnieniu wg DIN 18534 z płytkami podłogowymi. Dołączony w standardzie zestaw dla glazurnika, zawiera matę uszczelniającą o powierzchni uszczelnienia ponad 120 mm, którą wystarczy zamocować zatrzaskowo od góry w kołnierzu odpływu. Dzięki temu mata nie marszczy się na jastrychu i można ją zatopić bezpośrednio w uszczelnieniu cienkowarstwowym. Tworzy to również wyraźną granicę między zakresem prac: instalator osadza odpływ, a glazurnik zajmuje się jego zabudowaniem w uszczelnieniu cienkowarstwowym. System uszczelniający odpływu odpowiada wszystkim klasom oddziaływania wody do W3-I (wg DIN 18534-1 „Uszczelnienie pomieszczeń”) dla łazienek domowych z prysznicem bez brodzika i kabiny.

Dostępne długości profilu odpływu to 800, 1000 i 1200 mm, ale można go przyciąć (maks. do 300 mm). Możliwe jest też łączenie ze sobą kilku odpływów (dzięki płaskim końcówkom profilu o dł. 100 mm) przy projektowaniu dużych stref prysznicowych lub natrysków szeregowych. Opcjonalny montaż elementu dźwiękochłonnego pod odpływem pozwala spełnić normy ochrony akustycznej DIN 4109 i VDI 4100, a przy podwyższonych wymaganiach ppoż. można zastosować przepust R 120 z gamy Advantix.


 

pi