Drukuj
Nadrzędna kategoria: Artykuły tematyczne

36Pragnienie wyrażenia siebie poprzez przedmioty, jakimi się otaczamy oraz przemiany demograficzne stają się zauważalne we wszystkich obszarach życia, również w świecie łazienek. Rośnie popyt na produkty, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także są wygodne w użyciu dla wszystkich domowników. Firma Viega odpowiada na te oczekiwania, oferując przemyślane rozwiązania przystosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

37Komfortowa łazienka powinna być dostosowana do potrzeb wszystkich pokoleń domowników. Kluczowe są tutaj inteligentne rozwiązania, dalekowzroczne projektowanie i przemyślane zastosowanie światła, materiałów i kolorów.

Według dzisiejszych koncepcji, komfortowa łazienka to przede wszystkim taka, z której mogą wygodnie korzystać osoby w każdym wieku. Wymaga ona na pewno zdecydowanie bardziej dalekowzrocznego planowania niż przy standardowym projekcie. Dotyczy to zarówno przemyślanego designu, jak i zapewnienia wystarczającej ilości przestrzeni do wygodnego poruszania się. Co ważne, nie należy mylić pojęcia komfortowej łazienki z łazienką bez barier, która musi spełniać konkretne standardy i wymagania.

Inteligentne rozwiązania, to takie które dopasowują się do potrzeb użytkowników. Przykładem jest stelaż do umywalki z regulacją wysokości z systemu Viega Prevista. Pozwala on na bezstopniowe przesuwanie umywalki w zakresie do 20 cm bez żadnej elektroniki.

Wanna i prysznic bez brodzika
Projekt komfortowej łazienki powinien zawierać zarówno wannę, jak i prysznic z odpływem na poziomie posadzki. Oznacza to, że musimy zapewnić wystarczająca ilość przestrzeni dla użytkowników w różnym wieku i przystosować rozwiązania sanitarne do ich indywidualnych potrzeb. W przypadku wanny może to być na przykład cokół, służący jako stopień ułatwiający wejście i praktyczna półka. Projektując prysznic zdecydowanie warto postawić na rozwiązanie bez brodzika z odpływem liniowym w posadzce, które wygląda bardzo estetycznie, a jednocześnie wpisuje się wprost w koncepcje łazienki bez barier.

35Regulacja wysokości miski WC i umywalki
Kolejnym kluczowym elementem wpływającym na komfort korzystania z łazienki jest instalacja ceramiki sanitarnej. Oznacza to nie tylko optymalny wybór miejsca dla miski ustępowej i umywalki, ale również wysokość, na której je zamontujemy. Przykładowo, dzieci zdecydowanie lepiej radzą sobie na niższych toaletach, podczas gdy dorosłym, zwłaszcza seniorom, dużo łatwiej korzysta się z miski zawieszonej wyżej. Prawdziwie komfortowym rozwiązaniem dla wszystkich będzie tutaj stelaż podtynkowy Viega Prevista z regulacją wysokości. Miskę można podnosić lub opuszczać w zakresie 8 cm za jednym naciśnięciem przycisku. Pozwala to wszystkim użytkownikom dopasować wysokość toalety do indywidualnych potrzeb w dowolnym momencie. W przypadku stelaża do umywalki regulacja jest możliwa w zakresie 20 cm. Oba produkty działają na zasadzie sprężyny gazowej, bez żadnej elektroniki.

Wysokość miski ustępowej jest kluczowym czynnikiem decydującym o komforcie korzystania z toalety. Dzieciom zdecydowanie wygodniej jest, gdy znajduje się ona niżej. Stelaż do WC z regulacją wysokości Viega Prevista pozwala na opuszczenie lub podniesienie miski za jednym naciśnięciem przycisku.

34Nowoczesna technologia, łatwa obsługa
W komfortowej łazience ważną role odgrywają rozwiązania, które czynią życie łatwiejszym. Dlatego zaawansowana technologia powinna zawsze iść w parze z łatwą obsługą. Doskonałym przykładem są elektroniczne armatury wannowe firmy Viega z serii Multiplex Trio E. Dzięki intuicyjnym modułom obsługi, użytkownik może w prosty sposób ustawiać i kontrolować temperaturę wody oraz poziom napełniania wanny. Armatura pozwala też zapisać w pamięci preferowane ustawienia dla kilku różnych domowników.

Wanna to miejsce relaksu i już samo przygotowywanie kąpieli powinno stanowić przyjemność. Taka idea przyświeca elektronicznym armaturom z serii Multiplex Trio E. Zapamiętują one ulubione ustawienia w kwestii temperatury wody i stopnia napełnienia wanny nawet dla trzech różnych użytkowników. Armatura automatycznie zatrzymuje dopływ wody po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu. W tym rozwiązaniu napełnianie wanny odbywa się przez dopływ umieszczony w ściance wanny, więc nie potrzebujemy już żadnej dodatkowej baterii.

Dwa typy oświetlenia
Istotnym aspektem kształtującym design łazienki jest kwestia światła. Najlepiej w zaplanowany i harmonijny sposób połączyć oświetlenie główne z dodatkowymi elementami emitującymi światło, pełniące rolę funkcjonalną lub dekoracyjną. Wpływa to zarówno na komfort, jak i na bezpieczeństwo korzystania z łazienki. Przykładem takich rozwiązań są przyciski uruchamiające z serii Visign for Style i Visign for More ze zintegrowanymi diodami LED. Dyskretne światło podkreśla design i wysoką jakość materiałów, z których zostały wykonane, a jednocześnie ułatwia orientację w ciemności.