envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


3Bezproblemowy i sprawny transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków jest kluczowy dla nowoczesnych inwestycji nastawionych na wysoką efektywność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Preizolowane rury Ecoflex spełniają w tym zakresie najsurowsze wymagania i normy, a jednocześnie układa się je szybko i sprawnie nawet w trudnych warunkach na budowie.

Zastosowanie i atuty
Kompletne rozwiązanie systemowe Ecoflex dedykowane jest niskoparametrowym sieciom ciepłowniczym, podłączeniom budynków mieszkalnych, instalacjom niskotemperaturowym, biogazowniom oraz sieciom chłodniczym. Ekonomiczny transport ciepłej i zimnej wody użytkowej w budownictwie komercyjnym i prywatnym odbywa się bez zakłóceń z jednoczesną dbałością o najwyższą higienę przesyłanych mediów. Ponadto elastyczność materiałów wykorzystanych do produkcji rur zapewnia szybszą oraz bardziej oszczędną pracę instalatorów i monterów, a innowacyjna technologia połączeń Uponor Wipex nie wymaga zgrzewania czy stosowania specjalistycznych narzędzi. Rury Ecoflex z rurami przewodowymi z PEX można łączyć również w technologii Q&E. Instalacja bezpołączeniowa może mieć nawet do 200 m. Pomimo wykorzystania w konstrukcji sztywnych, ale karbowanych rur osłonowych, a także warstw izolacyjnych ze spienionego polietylenu, który kompensuje wydłużenia cieplne rur, całość jest praktyczna w montażu oraz łatwa w operowania – bez względu na stopień zaawansowania projektu i warunki na budowie.

4Cztery rozwiązania
W ofercie Uponor dostępne są cztery niezawodne rozwiązania, dostosowane do potrzeb projektowych i realizacyjnych:

  • Ecoflex Thermo – dedykowany sieciom ciepłowniczym;
  • Ecoflex Aqua – do zaopatrywania obiektów w c.w.u. (Aqua Twin ma dodatkowo rurę do cyrkulacji c.w.u. lub pozwala na prowadzenie zimnej i ciepłej wody użytkowej w jednej elastycznej rurze Ecoflex);
  • Ecoflex Quattro – kompleksowy system do przesyłania czynnika grzewczego (zasilenie + powrót) oraz c.w.u. wraz z cyrkulacją w jednej elastycznej, preizolowanej rurze;
  • Ecoflex Supra – w wersji Supra PLUS jest zintegrowany z kablem przeciwmroźnym i dostarcza wodę zimną lub odprowadza chłodziwa czy ścieki. Każde z rozwiązań może mieć dodatkowe zastosowania, jak m.in. przesyłanie chemikaliów czy ścieków pod ciśnieniem.

Certyfikaty i atesty
Wysoka jakość rur preizolowanych Ecoflex jest potwierdzona najważniejszymi certyfikatami i badaniami, jak certyfikat jakości VDI/KIWA, który gwarantuje trwałość całych systemów oraz ich poszczególnych elementów przez ponad 30 lat. Rury te są produkowane zgodnie z normą europejską EN15632 w ramach systemu zarządzania jakością, certyfikowanego zgodnie z normami ISO 9001 i 14001. Wartości strat ciepła Ecoflex Thermo są również objęte certyfikatem DIN Certco.
5Atesty wydane przez ATV DVWK-A127 stwierdzają, że rury preizolowane Ecoflex mogą być stosowane w miejscach o obciążeniu ruchem pojazdów, zgodnie z SLW 60, czyli typowych dla samochodów ciężarowych (60 t).

Więcej informacji: https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje/produkty/ ecoflex-sieci-preizolowane


 

pi