envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Rys. 4aNa przestrzeni ostatniego roku niezwykle istotną kwestią w naszym codziennym życiu stała się higiena. Zaczęliśmy zwracać większą uwagę nie tylko na sposób, w jaki myjemy ręce, lecz także na to, czego dotykamy. Najchętniej ograniczylibyśmy do minimum kontakt z powierzchnią nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także we własnym domu. Obecne realia sprawiają, że zainteresowaniem cieszą się rozwiązania do łazienki i kuchni, które pozwalają lepiej niż dotychczas zadbać o czystość i higienę.

Rys. 5Czystość w toalecie
Firma GROHE od lat sukcesywnie wprowadza do swojej oferty kompletne rozwiązania dedykowane przestrzeni łazienkowej. Są to m.in. produkty bezdotykowe, a wśród nich elektronika uruchamiająca do WC i pisuarów, która umożliwia bezdotykową aktywację przepływu wody. Automatyczne spłukiwanie uruchamiane jest przez czujniki podczerwieni. Dzięki temu nie ma potrzeby dotykania powierzchni przycisku spłukującego.

Jeśli jednak zachodzi konieczność spłukiwania w tradycyjny sposób, firma GROHE oferuje przycisk Tectron Skate. Obsługa manualna jest niezależna od zasilania sieciowego, dlatego działa w każdych okolicznościach. Przycisk dostępny jest w kolorze chromu lub stali nierdzewnej. Wszystkie bezdotykowe systemy spłukujące firmy GROHE wyposażono w technologię GROHE EcoJoy, zapewniającą ekologiczną i wydajną eksploatację bez marnowania wody. Ustawienia parametrów spłukiwania można dostosowywać za pomocą pilota lub smartfona dzięki połączeniu Bluetooth.

Higiena i oszczędność wody podczas mycia rąk
Baterie bezdotykowe od lat znakomicie sprawdzają się w obiektach publicznych, a obecnie zyskują coraz większą popularność jako alternatywa dla tradycyjnej armatury w naszych domach. Ich główną zaletą jest perfekcyjna higieniczność i niezawodność. Umożliwiają bowiem umycie dłoni bez konieczności dotykania armatury. W łazienkach publicznych lub miejscach zamieszkanych przez większą 2. Rozwiązania bezdotykowe Grohe w przestrzeni łazienkowej liczbę osób rozwiązanie to eliminuje przede wszystkim ryzyko tzw. zanieczyszczenia krzyżowego, w którym bakterie i wirusy mieszają się na powierzchni baterii, a następnie przenoszone są na naszych dłoniach. Ponadto zastosowanie wewnętrznych kanałów wodnych w armaturze sprawia, że nie ma w niej martwej przestrzeni, w której może gromadzić się woda. Z kolei ryzyko stagnacji wody w instalacji zmniejsza funkcja automatycznego spłukiwania. Dzięki niej nie trzeba martwić się o rozwój Legionelli w rurach podczas dłuższego nieużywania baterii.

Istotną zaletą baterii bezdotykowych jest również precyzyjna kontrola przepływu wody przez czujniki podczerwieni, co gwarantuje oszczędność wody. Zużywa się jej tylko tyle, ile rzeczywiście jest potrzebne. Zatem, nie ma obawy, że przypadkowo nie zakręcimy kranu, czego skutkiem będzie marnowanie wody lub zalanie mieszkania.

Armatura bezdotykowa firmy GROHE wyróżnia się także szybką instalacją typu Plug & Play, co sprawia, że jest gotowa do użytkowania już w kilka minut po podłączeniu. Czułość czujnika oraz czas przepływu wody ustawia się przy użyciu intuicyjnego pilota. Wybrane modele wyposażono w funkcję połączenia ze smartfonami za pomocą technologii Bluetooth. Umożliwia to sterowanie ustawieniami z poziomu aplikacji, a także korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak m.in. śledzenie zużycia wody.

Rys. 6Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór wzorów: od klasycznej baterii Bau Cosmopolitan E, przez eleganckie Eurosmart Cosmpolitan E oraz EuroEco Cosmopolitan E, aż po smukłe baterie Essence E i wyraziste w kształtach Eurocube E. Wśród baterii bezdotykowych można znaleźć modele do montażu podtynkowego. Wszystkie baterie można z łatwością połączyć z dopasowaną ceramiką marki GROHE, tworząc spójną przestrzeń w łazience.

Przygotowywanie posiłków – wygodnie i higienicznie
Kuchnia to przestrzeń, w której szczególnie dbamy o czystość i higienę. Zwykle dużo w niej pracujemy, co utrudnia zachowanie czystości. Dlatego firma GROHE opracowała innowacyjne rozwiązania umożliwiające obsługę armatury bez konieczności używania dłoni. Dzięki nim wykonywanie codziennych czynności odbywa się szybciej, wygodniej oraz z zachowaniem większej higieny. Strumień wody można uruchomić przedramieniem, nadgarstkiem lub stopą – przy użyciu specjalnego sterownika montowanego u spodu szafki. Brak konieczności dotykania armatury dłońmi zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego oraz sprawia, że jej powierzchnia pozostaje czysta na dłużej. W kuchni jest to dodatkową zaletą. To najnowsze rozwiązanie zastosowano w bateriach z technologią GROHE SmartControl, która daje możliwość precyzyjnego kontrolowania strumienia łokciem lub nawet koniuszkiem palca. Standardową dźwignię do uruchamiania przepływu wody zastąpiono bowiem przyciskiem umieszczonym u wylotu wylewki. Aby ustawić pożądaną objętość przepływu, wystarczy go przekręcić, płynnie przechodząc z funkcji eko na mocny strumień. Temperaturę można regulować, delikatnie przekręcając zawór umieszczony w dolnej części korpusu baterii. Wyciągana wylewka oferuje mnóstwo swobody podczas wykonywania kuchennych zadań, a dzięki 3 wzorom i 11 atrakcyjnym kolorom znalezienie modelu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb nie stanowi już problemu.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest armatura kuchenna z technologią GROHE EasyTouch, dostępna w modelach GROHE Minta oraz Zedra. Dzięki niej przepływ wody można uruchomić dotykając łokciem, nadgarstkiem lub wierzchem dłoni dowolnego miejsca na wylewce. Ułatwia to mycie zabrudzonych podczas gotowania dłoni, bez zanieczyszczania przy tym armatury.Rys. 7Rys. 8Z kolei technologia GROHE FootControl sprawia, że napełnianie dużych garnków staje się znacznie wygodniejsze. Trzymamy garnek w rękach, a strumień wody aktywujemy stopą, zbliżając ją do czujnika umieszczonego u podstawy szafki. W funkcję tę wyposażono najpopularniejsze baterie kuchenne GROHE Essence oraz K7. Należy dodać, że dowolną baterię kuchenną GROHE z wyciąganą wylewką można wyposażyć w tę funkcję, montując specjalny, aktywujący ją sterownik.


 

pi