envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementFirma Grohe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i nie ustaje w tworzeniu coraz lepszych systemów sanitarnych, mając świadomość, że branża łazienkowa stale się zmienia. Przyszłością są produkty, które będą przygotowane na technologie najbliższych lat. Dobrym przykładem jest stelaż podtynkowy Rapid SLX.65 05

67 05Budowa i montaż
Rapid SLX został zaprojektowany w oparciu o stalową ramę, której stabilność i wytrzymałość potwierdził niemiecki instytut TUV. Stelaż zapewnia trzy opcje podłączenia wejścia wody, które można zamontować ze strony prawej, lewej lub od tyłu stelaża. Co więcej: zastosowano w nim technologię Grohe FastFixation – jest to zespół udogodnień dla instalatora, który ułatwia pracę w zakresie montażu, jednocześnie skracając jego czas. Rapid SLX ma też wbudowaną puszkę elektryczną, do której podłącza się przewód zasilający. Takie rozwiązanie może być wykorzystane do toalet myjących w przyszłości. Nie trzeba będzie rozkuwać ścian łazienki, aby zmienić miskę klasyczną na toaletę myjącą.

Jeden pasuje do wszystkich
Rapid SLX to stelaż podtynkowy, który jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym stelażem firmy Grohe. Na stelażu tym możemy zawiesić miskę klasyczną, ale również toaletę myjącą, co czyni go bardzo uniwersalnym. Kompletując go z toaletą myjącą, mamy fabrycznie przygotowane kanały do przeprowadzenia zasilania wodnego i sterowania do automatycznego spłukiwania. Stelaż jest wyposażony w puszkę do doprowadzenia zasilania, dzięki czemu można sobie pozostawić możliwość montażu toalety myjącej na późniejszy termin. Jego prosta, a zarazem zawansowana konstrukcja, sprawia, że instalatorzy z łatwością i w krótkim czasie mogą go zamontować. Stosując „zestaw do montażu narożnego”, stelaż Rapid SLX można również umiejscowić w rogu łazienki.66 05

Nie wychlapuje...
W stażu Grohe Rapid SLX zastosowano również inne ciekawe i praktyczne rozwiązanie – FlowManager. Jest to regulator dynamiki przepływu umiejscowiony pod zaworem spłukującym, którym możemy bez dodatkowych narzędzi precyzyjnie ustawić siłę przepływu wody. W ten sposób ze stelażem możemy łączyć dowolną ceramikę i nawet w przypadku misek bezrantowych nie martwić się o wychlapywanie spłukiwanej wody poza miskę.

68 05Przyciski pneumatyczne
Marka GROHE oferuje szeroki wybór przycisków spłukujących: w dwóch rozmiarach, trzech wzorach i aż 12 kolorach. Ich montaż nie sprawia najmniejszego problemu – podłączenie odbywa się za pomocą jednego wężyka pneumatycznego, bez konieczności użycia narzędzi. W technologii spłukiwania pneumatycznego nie występują elementy mechaniczne, tak jak ma to miejsce w spłuczce z popychaczami. Dzięki temu stelaże Grohe działają bezawaryjnie przez długie lata.

69 05Instrukcja montażu również w wersji wideo Firma Grohe przygotowała szereg filmów produktowoinstalacyjnych, na których możemy zobaczyć wszystkie ułatwienia dla instalatora, obejrzeć krok po kroku montaż i zapoznać się z instrukcją, jak np. wyregulować objętość spłukiwania. Wystarczy wejść na stronę: https://www. grohe.pl/pl_pl/PROVan/. Czekają tam na nas wirtualne szkolenia w Mobilnej Akademii Grohe, aktualne promocje i kontakt do doradców technicznych.

Prosta instalacja
Instalacja stelaża Rapid SLX przebiega sprawnie dzięki zastosowanym udogodnieniom montażowym.
Już na etapie mocowania ramy stelaża w miejscu posadowienia, można zaoszczędzić czas – dzięki kątownikom montażowym wyposażonym w funkcję szybkiego wypionowania stelaża. Zapewniają one również duży zakres regulacji głębokości zabudowy mieszczący się w przedziale 130-230 mm, który można zwiększyć nawet do 330 mm za pomocą opcjonalnych przedłużek. Montaż znakomitej większości elementów odbywa się w sposób intuicyjny i niewymagający zastosowania narzędzi.
71 0572 05Bardzo dużym udogodnieniem jest także obecność w stelażu Rapid SLX części umożliwiających wstępne przygotowanie go do potencjalnego montażu w przyszłości toalety myjącej. Zaliczamy do nich: zintegrowane kanały do doprowadzenia wody, sterowania oraz energii elektrycznej.
Warto też zwrócić uwagę na kolejny unikatowy element. Spłuczka stelaża Rapid SLX jest wyposażona w izolację przeciwroszeniową o niespotykanej na rynku grubości wynoszącej 12 mm. Rozwiązanie to – poza dodatkowym wytłumieniem spłuczki w celu zwiększenia komfortu użytkowego – znacząco poprawia też bezpieczeństwo eksploatacyjne, zapobiegając skutecznie potencjalnym zawilgoceniom w przestrzeni, w której jest zabudowany stelaż.


 

pi