envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementOstatnie lata przyniosły zdecydowane zmiany w sposobie postrzegania łazienek. Ich użytkownicy mają obecnie znacznie większe oczekiwania w stosunku do komfortu i designu, oferowanego przez produkty oraz rozwiązania sanitarne. Coraz częściej ludzie marzą o przekształceniu zwyczajnej łazienki w prawdziwy salon kąpielowy. Ograniczenia przestrzenne oraz koszty remontu sprawiają jednak, że spełnienie indywidualnych życzeń klientów bywa nie lada wyzwaniem.

Viega Prevista PL 2021 01

System podtynkowy Prevista firmy Viega zapewnia wyjątkowo dużą elastyczność w zakresie aranżacji łazienki oraz prosty i ekonomiczny montaż, przekładający się na niższe koszty inwestycji.

W starszym budownictwie na łazienkę przeznaczone było zazwyczaj tylko kilka metrów kwadratowych. Obecnie do tego pomieszczenia przywiązuje się zdecydowanie większą wagę, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w powierzchni, jak i koncepcjach aranżacyjnych. Coraz częściej łazienka jest projektowana od początku jako domowa strefa wellness, z efektownym prysznicem na poziomie posadzki, wanną wolnostojącą, dwiema umywalkami i toaletą myjącą. Kiedyś takie rozwiązania były dostępne tylko dla ludzi bardzo zamożnych. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom, coraz więcej osób może sobie pozwolić na komfortową łazienkę, dostosowaną do ich potrzeb. Kluczowym czynnikiem był tutaj rozwój elastycznych i łatwych w montażu systemów podtynkowych, będących podstawą kreatywnego projektowania łazienek.

Optymalne rozwiązanie do każdego projektu
Dzięki systemowi podtynkowemu Prevista firmy Viega można w prosty sposób wykonać ciekawą aranżację łazienki, np. z wykorzystaniem ścianek dzielących pomieszczenie, w których zamontujemy stelaż. Oferta obejmuje stelaże do WC o różnej wysokości, od 820 do 1120 mm, a także model o zmniejszonej głębokości zabudowy, co pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dostępne są również elementy podtynkowe do bidetów, umywalek i pisuarów oraz szereg rozwiązań i akcesoriów, umożliwiających wygodny i bardzo elastyczny montaż w każdej sytuacji budowlanej. Dodatkowo szeroka gama przycisków uruchamiających Visign gwarantuje pełną swobodę w zakresie stylistycznego dopasowania przycisku do różnorodnych aranżacji wnętrza. Co ważne, wszystkie modele są kompatybilne z tą samą spłuczką, dzięki czemu możemy dokonać wyboru nawet na ostatnim etapie urządzania łazienki.

Nieograniczone możliwości aranżacji łazienki
Ciekawą koncepcją projektową, realizowaną przy pomocy systemów podtynkowych jest stawianie ścianek o połowie wysokości, w których kryje się stelaż. Nie zasłaniają one naturalnego światła, a pomieszczenia podzielone w ten sposób wydają się większe i bardziej przytulne. Na takiej ściance możemy na przykład zamontować miskę WC i bidet, a po drugiej stronie umieścić stylową wannę wolnostojącą. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się stelaże z serii Prevista, gwarantujące elastyczny montaż w profilach. Ścianka o pełnej wysokości znakomicie nadaje się do oddzielenia strefy prysznica, z odpływem na poziomie posadzki. Można w niej zabudować stelaż podtynkowy do miski WC umieszczonej po jednej stronie oraz armaturę do prysznica znajdującego się po drugiej stronie ścianki. W ten sposób tworzymy skuteczną osłonę zapobiegającą rozpryskiwaniu wody, a jednocześnie uzyskujemy atrakcyjny efekt wizualny oraz bezbarierowy dostęp do strefy natrysku. Innym popularnym ostatnio trendem, w przypadku którego warto wykorzystać pełną ściankę działową jest umiejętne zintegrowanie łazienki z sypialnią. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie zapewniające wyjątkowo wysoki poziom komfortu.

Wygodne rozwiązanie przy remontach
W przypadku remontu łazienki w urządzonym już domu lub mieszkaniu, często pojawiają się nowe wyzwania i ograniczenia. Wykorzystanie nowoczesnych systemów zabudowy podtynkowej pozwala rozwiązać wiele problemów i oferuje różne możliwości zaaranżowania na nowo pomieszczenia. Sprawdzają się one zwłaszcza w sytuacjach, gdy przestrzeń łazienkowa jest ograniczona. Szeroka gama stelaży Prevista pozwala dopasować model o optymalnej wysokości i głębokości zabudowy. Również tutaj możemy więc w praktyczny sposób rozdzielić łazienkę ścianką, w której zamontujemy element podtynkowy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przedścianki o obniżonej wysokości. Pozwala to łatwo zabudować stelaż bez ingerencji w strukturę ścian, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami i wydłużyło czas prac remontowych.

System zabudowy podtynkowej Viega Prevista pozwala na łatwy i elastyczny montaż w każdej sytuacji budowlanej.

Viega Prevista PL 2021 02

Ciekawym sposobem wykorzystania przestrzeni w łazience jest ścianka, na której możemy zamontować miskę WC i bidet, a po drugiej stronie umieścić stylową wannę wolnostojącą.

Viega Prevista PL 2021 03

Ścianka o pełnej wysokości znakomicie nadaje się do oddzielenia strefy prysznica, z odpływem na poziomie posadzki. Można w niej zabudować stelaż podtynkowy oraz armaturę do prysznica znajdującego się po drugiej stronie.

Viega Prevista PL 2021 04

Zabudowanie stelaża w ściance dzielącej łazienkę, otwiera wiele możliwości efektownej aranżacji wnętrza.

Viega Prevista PL 2021 05

Popularnym ostatnio trendem są łazienki zintegrowane z sypialnią, co zapewnia wysoki poziom komfortu i funkcjonalności.

Viega Prevista PL 2021 06

Zastosowanie ścianki z zabudowanym stelażem może pomóc nam w bardziej optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Na zdjęciu widoczny element podtynkowy Viega Prevista w wersji z regulacją wysokości miski WC.

Viega Prevista PL 2021 07

Zastosowanie przedścianki o obniżonej wysokości, pozwala łatwo zabudować stelaż bez ingerencji w strukturę ścian.


 

pi