envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











proventProdukowane i rekomendowane przez firmę Pro-Vent gruntowe wymienniki ciepła Provent-Geo doskonale wpisują się w obecną tendencję oszczędzania energii. Stanowią one bowiem darmowe źródło chłodu latem i ciepła zimą.

Gruntowe, płytowe wymienniki ciepła Provent-Geo pozwalają zimą na ogrzanie powietrza o temperaturze -16°C do 5°C, a latem na jego ochłodzenie z 35 do 15°C. Dodatkowo działają grzybo- i bakteriobójczo, co potwierdzają liczne badania PZH i Sanepidu. Provent-Geo zamontowane są już w ponad 1000 obiektów. Od 10 lat pracują również na Litwie i Ukrainie, gdzie przeszły testy eksploatacyjne. Z powodzeniem mogą być stosowane w małych układach w domach jednorodzinnych, a także w dużych obiektach, gdzie wymagana jest znaczna redukcja kosztów ogrzewania i chłodzenia, zwłaszcza w układach wentylacyjno-grzewczo- klimatyzacyjnych z pompą ciepła Geo-Klimat.
Ich zasadnicze atuty to:

  • znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania,
  • optymalna praca central wentylacyjnych,
  • oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów chorobotwórczych,
  • zapobieganie nadmiernej suchości powietrza zimą,
  • wytwarzanie chłodu w letnie upały.

Wysoka wydajność i skuteczność

Wymienniki Provent-Geo projektowane są dla różnych obciążeń użytkowych. Umożliwiają obróbkę powietrza wentylacyjnego o wydajności od 200 do 30 000 m3/h i więcej. Ich wielkość dobierana jest zawsze do nominalnej wydajności oraz charakterystyki pracy całej instalacji wentylacyjnej. Odpowiednie, szczelinowe ukształtowanie strugi powietrza przepływającego przez GWC gwarantuje maksymalną wymianę ciepła o niespotykanej gdzie indziej skuteczności. Konstrukcja i konfiguracja poszczególnych elementów Provent-Geo minimalizuje straty ciśnienia transportowanego powietrza. Provent-Geo mogą być montowane zarówno na terenach zielonych, pod parkingami, jak i pod posadzkami hal magazynowych wysokiego składowania. Możliwość pracy ciągłej, bez potrzeby regeneracji wymiennika, umożliwia skuteczną realizację funkcji chłodzenia obiektów przy minimalnych nakładach energetycznych. Dodatkowo, zastosowanie termoizolacji nad wymiennikiem pozwala na jego płytkie posadowienie. Nie ma problemu z pojawiającym się kondensatem, ponieważ jest on odbierany przez podłoże, co zapewnia naturalne nawilżanie gruntu.

Podczas projektowania instalacji z GWC, w celu zapewnienia najwyższej funkcjonalności i efektywności pracy, niezbędne jest uwzględnienie specyfiki danego obiektu oraz zastosowanie indywidualnych rozwiązań i obliczeń.

Przy dużych wymiennikach w projekcie trzeba wziąć pod uwagę zagospodarowanie terenu oraz wykonać stosowane obliczenia hydrauliczne. Prawie zawsze należy stosować instalację drenażową wymienników, aby zapobiec ich zalaniu na wypadek podniesienia się poziomu wód gruntowych.

Współpraca z pompą ciepła

Wysoka wydajność energetyczna i ciągłość pracy umożliwia zastosowanie GWC Provent-Geo jako efektywnego, dolnego źródła ciepła w układach z pompą ciepła. Firma Pro-Vent od ponad 7 lat dostarcza kompletną technologię wentylacyjno-grzewczo-klimatyzacyjną o nazwie Geo-Klimat. Składa się ona z odpowiednio dobranego wymiennika Provent-Geo i dedykowanej centrali klimatyzacyjnej Multivent z inwerterową pompą ciepła. Oprócz funkcji komfortowej wentylacji (o zwiększonym strumieniu) technologia ta umożliwia ogrzewanie oraz chłodzenie powietrzem i układem wodnym (wodą lodową). Całość zarządzana jest rozbudowaną automatyką strefową sterowaną za pomocą web-manipulatora. System Geo-Klimat jest najbardziej efektywnym energetycznie kompleksowym układem na rynku europejskim. Przy zdecydowanie najniższych kosztach eksploatacyjnych zapewnia pełną kontrolę temperatury i wilgotności powietrza w budynku przez cały rok. Stosowany jest w obiektach użytkowych, rezydencjach i od niedawna – również w domach jednorodzinnych.

Artykuł sponsorowany

pro-vent logo

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a, 47-300 Dąbrówka Górna
tel. 77 44 044 98
www.pro-vent.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

pi