envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

ok PI baner PI 30 lat

Advertisement


13Luksusowe apartamenty i biura, a także eleganckie hotele w zabytkowych kamienicach przeżywają swój renesans. W dużych miastach restauracje na starówce przyciągają tłumnie turystów. Czy można połączyć zamiłowanie do historii z komfortem nowoczesnych lokali użytkowych? – Owszem, ale planujący modernizację zabytkowego budynku muszą na wszystkie prace uzyskać zgodę konserwatora zabytków, który najpewniej nie pozwoli np. na ingerencję w wygląd elewacji.

Oto częsty powód odrzucenia wniosku o montaż klimatyzacji, która wymaga zamontowania jednostki zewnętrznej na elewacji lub dachu. Firmy instalacyjne, występujące w roli doradców, powinny wiedzieć, że istnieją rozwiązania uwzględniające specyficzne wymagania ochrony konserwatorskiej.

System RVF V-STAGE Rotenso powstał właśnie jako rozwiązanie dla modernizacji budynków w zwartej, zabytkowej zabudowie. Zasada działania agregatu skraplającego RVF V-STAGE jest taka sama jak klasycznego rozwiązania, z tą jednak różnicą, że sam agregat można umieścić wewnątrz budynku, np. w pomieszczeniu technicznym lub piwnicy, czy też na poddaszu. Doprowadzenie i odprowadzenie, do i z urządzenia, powietrza potrzebnego do przemiany termodynamicznej umożliwia specjalna konstrukcja wentylatora o wysokim sprężu pozwalająca na jego transport na dużą odległość do 15 metrów – wyjaśnia Sylwester Stafiej, dyrektor ds. Systemów Klimatyzacyjnych Rotenso Sp. z o. o.


 

pi