envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

ok PI baner PI 30 lat

Advertisement


Instalacje gazowe

Rury miedzianeJak wiadomo, w instalacjach grzewczych na paliwa gazowe oprócz rur ze stali węglowej powszechnie stosuje się także miedź, z uwagi na jej bardzo dobre właściwości fizyczne i mechaniczne oraz mniejsze przekroje rurociągów w porównaniu z instalacjami ze stali węglowej. Przypomnijmy zasady stosowania miedzi w instalacjach gazowych, a także przyjrzyjmy się wymaganiom dotyczącym uruchomienia takiej instalacji i roli dostawcy gazu.

geberitotwJak ująć w jednym słowie najbardziej pożądane cechy instalacji gazowej: bezpieczeństwo, łatwość i szybkość montażu, akceptowalne koszty oraz pełną zgodność z obowiązującymi przepisami? Można po prostu powiedzieć Geberit.

Famas S.A. to polski producent elastycznych przyłączy do urządzeń gazowych z ponad 60-letnim doświadczeniem w dbaniu o bezpieczeństwo. 

WEBA przyłaczeIdąc śladem przewrotnego tytułu, na wstępie wyjaśnię oczywiste pojęcie „przyłącze gazu”, przy czym skupię się na przyłączach do obiektów o zapotrzebowaniu na gaz do 60 m3/h, ponieważ takich instalacji buduje się najwięcej. Warto w pełni wykorzystywać możliwości techniczne w tym zakresie oraz kompleksowo szacować koszty inwestycji.

Gdy podczas przeglądu instalacji okaże się konieczna likwidacja nieszczelności, możliwe jest posłużenie się w tym celu metodą tradycyjną lub nowoczesną. W praktyce sprowadza się to do wyboru: wymieniać instalację, czy ją odnawiać?


 

pi