envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaInstalacje OZE

4Czy nam się to podoba, czy nie – stoimy u progu rewolucji na rynku technologii grzewczych. Polska branża producentów urządzeń grzewczych może w niej odegrać istotną rolę. Wymaga jednak wsparcia w procesie transformacji. Tak samo jak rozwijający się w Polsce rynek technologii niskoemisyjnych.

11Uzyskanie możliwie jak najbardziej efektywnej pracy paneli fotowoltaicznych jest ściśle związane z ich odpowiednim umiejscowieniem, zapewniającym jak najdłuższy czas padania na panele promieni słonecznych w ciągu roku. Chodzi o właściwą orientację instalacji względem stron świata oraz nachylenie paneli, którego optymalna wartość różni się dla poszczególnych rejonów Polski. Oczywiście, w realnych warunkach często mamy do czynienia z sytuacją odbiegającą od optymalnej. Czy jednak warto wówczas inwestować w dodatkowe konstrukcje na dachu?

9Ekologiczne systemy grzewcze to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących OZE wynika przede wszystkim z ich tańszej eksploatacji i troski o środowisko naturalne. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto wybrać akurat pompę ciepła.

Już ósmy rok z rzędu Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) przygotowuje raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”, zawierający bieżące analizy na temat rynku PV oraz jego możliwe perspektywy rozwoju. Planowany termin publikacji raportu to czerwiec 2020 r.

1Ze względu na unijne legislacje dotyczące F-gazów, temat przyszłości czynników chłodniczych stosowanych w pompach ciepła bez wątpienia jest obecnie jednym z ważniejszych dla producentów tych urządzeń, ale również dla instalatorów, serwisantów oraz Państwa klientów – choć zapewne niewielu z nich zdaje sobie z tego sprawę.

 

dom bez rachunkow

27 lutego 2020 r., na VIII Kongresie PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków” w Kielcach, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”. Jury zdecydowało się nagrodzić cztery firmy. 

4Ekologiczne systemy grzewcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Ich popularność nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór urządzeń wykorzystujących OZE może być podyktowany różnymi potrzebami.


 

pi