envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Instalacje sanitarne

6Zawory Calido S40 PRO to innowacja na polskim rynku armatury. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości mosiądzu i pokryciu kuli zaworów nanoceramiką, umożliwiają one bezpieczną dla zdrowia dystrybucję wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, zachowując przy tym niezbędne właściwości użytkowe i trwałość na lata.

24Realizacja współczesnych, wielkomiejskich obiektów wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. Oryginalność form architektonicznych trzeba umiejętnie powiązać z efektywnymi instalacjami obsługującymi budynek. Oczywiście, podstawą projektów są odnośne normy i wytyczne, ale w wielu przypadkach to nie wystarczy. Warto wówczas sięgnąć po nowoczesne rozwiązania specjalne i skorzystać z dodatkowej wiedzy renomowanych producentów.

1W postcovidowej rzeczywistości toalety stały się newralgicznym miejscem w budynkach publicznych. Dziś absolutnym wymogiem jest wyposażanie ogólnodostępnych przestrzeni sanitarnych w urządzenia i udogodnienia gwarantujące najwyższy poziom higieny.

Ostatnie lata przyniosły zdecydowane zmiany w sposobie postrzegania łazienek. Ich użytkownicy mają obecnie znacznie większe oczekiwania w stosunku do komfortu i designu, oferowanego przez produkty oraz rozwiązania sanitarne. Coraz częściej ludzie marzą o przekształceniu zwyczajnej łazienki w prawdziwy salon kąpielowy. Ograniczenia przestrzenne oraz koszty remontu sprawiają jednak, że spełnienie indywidualnych życzeń klientów bywa nie lada wyzwaniem.

Viega Prevista PL 2021 01

Firma Grohe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i nie ustaje w tworzeniu coraz lepszych systemów sanitarnych, mając świadomość, że branża łazienkowa stale się zmienia. Przyszłością są produkty, które będą przygotowane na technologie najbliższych lat. Dobrym przykładem jest stelaż podtynkowy Rapid SLX.65 05

6Stal ocynkowana była kiedyś najczęściej stosowanym materiałem do wykonania instalacji wodociągowych. Większość mieszkań w tzw. starym budownictwie ma jeszcze takie instalacje. Zła jakość wody oraz rur sprzyja ich szybkiej korozji i zarastaniu kamieniem, co skutkuje licznymi awariami i naprawami. Nie chodzi mi jednak o efekty dźwiękowe, jakie mogą towarzyszyć użytkowaniu tych instalacji, ale o całe spektrum problemów, które wiążą się z ich eksploatacją oraz podjęciem decyzji o modernizacji czy wymianie. Co zatem każdy zarządca budynku, projektant i wykonawca powinni wcześniej wiedzieć?

84Z toalet publicznych korzysta bardzo dużo osób i są to miejsca wysokiego ryzyka jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Duże zagrożenie istnieje zwłaszcza w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych zlokalizowanych w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy na dworcach. Toalety w restauracjach, obiektach kulturalnych, urzędach, centrach handlowych itp. uznaje się za bezpieczniejsze, jednak i tam należy zachowywać odpowiednie środki ostrożności. Jak zatem korzystać z publicznej toalety, szczególnie teraz, w czasach koronawirusa, by nie bać się zarażenia groźnymi dla zdrowia i życia drobnoustrojami? Przyjrzyjmy się naszym nawykom, ale i rozwiązaniom technicznym, które mogą znacząco zminimalizować ryzyko transmisji patogenów w takich pomieszczeniach.


 

pi