envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

baner

Instalacje grzewcze

24Budowa obiektu wielkokubaturowego, jak hala przemysłowa czy magazyn, wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji co do eksploatacji. Wśród nich zapaść musi także ta, w naszym klimacie szczególnie ważna, dotycząca ogrzewania.

W pomieszczeniach takich jak hale, magazyny czy supermarkety charakterystyczne jest występowanie znacznych strat ciepła w krótkich okresach czasu spowodowanych przede wszystkim częstym otwieraniem bram, np. podczas załadunku i rozładunku towarów, lub przemieszczaniem się ludzi.

16Wymagania odnośnie do jakości wody kotłowej reguluje norma PN-EN 12952-12: Kotły wodno-rurowe i urządzenia pomocnicze. Część 12: Wymagania dotyczące jakości wody zasilającej i wody kotłowej. Wydaje się, że woda poddana procesowi uzdatniania zgodnie z obowiązującymi przepisami nie powinna już stwarzać zagrożenia dla instalacji oraz kotłów. Zagrożenia mogą się jednak kryć gdzie indziej – w każdym z elementów instalacji. Warto zatem kompleksowo zadbać o jakość krążącej w niej wody.

13Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają na ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku. Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe zapewniają komfort cieplny i użytkowy bez obaw o wysokie koszty eksploatacji.

8Wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 200 jest już na polskim rynku od 20. lat. Oczywiście, w tym czasie pojawiło się kilka generacji tego kotła i za każdym razem kocioł ten wyznacza standardy dla całego rynku grzewczego. Identycznie jest z Vitodensem 200-W typ B2HE, który pojawił się w ofercie firmy Viessmann we wrześniu tego roku. Tym razem zmiany są widoczne już przy pierwszym spojrzeniu na urządzenie.

13aWprowadzając nowe, wysokowydajne modele pomp obiegowych TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro, Taconova poszerza swoją ofertę o rozwiązania typu „wszystko w jednym” dla zastosowań grzewczych, chłodniczych i solarnych, także do większych zakresów wydajności.

9Zjawisko niskiej emisji stało się w ostatnich latach istotnym problemem i jest przyczyną zmiany myślenia wielu Polaków. Dziś mało kto neguje konieczność wyeliminowania z rynku „kopciuchów” i paliw stałych niskiej jakości oraz zastąpienia ich bardziej wydajnymi i ekologicznymi źródłami ciepła, np. kotłami na pellet klasy 5, zasilanych granulatem drzewnym dobrej jakości. Perspektywy rozwoju branży w tym zakresie są obiecujące, niestety, uczciwi przedsiębiorcy wciąż borykają się z fałszerstwami i patologiami na rynku, które stały się także zmorą konsumentów.

6ISH to największe targi branżowe odbywające się co dwa lata we Frankfurcie nad Menem. To tam producenci pokazują swoje najnowsze rozwiązania, wyznaczając trendy na najbliższe lata. Na tegorocznych ISH firma Viessmann zaprezentowała całkowicie nową generację, znanego od wielu lat i wysoko ocenianego przez użytkowników, wiszącego kotła kondensacyjnego Vitodens 200.


 

pi