envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

baner
Instalacje grzewcze

17Najnowsza seria kotłów gazowych firmy Viessmann, Vitodens 2xx, wyposażona jest w automatykę o nazwie E3 (end to end electronic), która jest swoistym następcą automatyki Vitotronic. Zapewnia ona bardzo dużą uniwersalność zastosowań kotła, idealnie dopasowując go do różnych układów i warunków pracy, jeszcze wyższy komfort cieplny i efektywność energetyczną. Świetnie sprawdza się przy sterowaniu obiegami niskotemperaturowymi.

15Zastąpienie starego kotła stałopalnego lub gazowego nowoczesnym gazowym kotłem kondensacyjnym jest oczywiście korzystne dla zdrowia, środowiska i efektywności energetycznej, ale wkrótce, w niektórych przypadkach, może być też konieczne w związku przepisami, które zaczną obowiązywać od 2020 r.

24Budowa obiektu wielkokubaturowego, jak hala przemysłowa czy magazyn, wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji co do eksploatacji. Wśród nich zapaść musi także ta, w naszym klimacie szczególnie ważna, dotycząca ogrzewania.

W pomieszczeniach takich jak hale, magazyny czy supermarkety charakterystyczne jest występowanie znacznych strat ciepła w krótkich okresach czasu spowodowanych przede wszystkim częstym otwieraniem bram, np. podczas załadunku i rozładunku towarów, lub przemieszczaniem się ludzi.

16Wymagania odnośnie do jakości wody kotłowej reguluje norma PN-EN 12952-12: Kotły wodno-rurowe i urządzenia pomocnicze. Część 12: Wymagania dotyczące jakości wody zasilającej i wody kotłowej. Wydaje się, że woda poddana procesowi uzdatniania zgodnie z obowiązującymi przepisami nie powinna już stwarzać zagrożenia dla instalacji oraz kotłów. Zagrożenia mogą się jednak kryć gdzie indziej – w każdym z elementów instalacji. Warto zatem kompleksowo zadbać o jakość krążącej w niej wody.

13Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają na ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku. Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe zapewniają komfort cieplny i użytkowy bez obaw o wysokie koszty eksploatacji.

8Wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 200 jest już na polskim rynku od 20. lat. Oczywiście, w tym czasie pojawiło się kilka generacji tego kotła i za każdym razem kocioł ten wyznacza standardy dla całego rynku grzewczego. Identycznie jest z Vitodensem 200-W typ B2HE, który pojawił się w ofercie firmy Viessmann we wrześniu tego roku. Tym razem zmiany są widoczne już przy pierwszym spojrzeniu na urządzenie.

13aWprowadzając nowe, wysokowydajne modele pomp obiegowych TacoFlow3 Max i TacoFlow3 Max Pro, Taconova poszerza swoją ofertę o rozwiązania typu „wszystko w jednym” dla zastosowań grzewczych, chłodniczych i solarnych, także do większych zakresów wydajności.


 

pi