envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementwireRekordowe targi stoją przed wyzwaniami gospodarczymi: kluczowe technologie związane z drutami, kablami oraz rurami nadal mają ważne znaczenie dla systemu.

Co za wspaniały sezon targowy! Z 1500 wystawcami z 60 krajów na 67 400 metrach kwadratowych, największe targi wire w prawie 40-letniej historii sukcesu Düsseldorfu; i Tube z około 52 200 metrami kwadratowymi i 1200 wystawcami z 54 krajów, obie imprezy teraz coraz jeszcze bardziej zwracają uwagę na efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój!

Łącznie 2700 wystawców przybyło do Düsseldorfu, udowadniając w ciągu pięciu dni targowych na około 120 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej netto, że branża przewodów, kabli i rur oraz ich dostawcy są gotowi na przyszłe wyzwania związane z energią. Fakt, że należą one również do sektorów o kluczowym znaczeniu dla systemów na całym świecie, również wzmacnia pozycję wiodących na świecie targów w Düsseldorfie.

Pragnienie osobistej rozmowy w tych trudnych ekonomicznie i geopolitycznie czasach było wyraźnie zauważalne w branży. "Świat wydaje się obracać coraz szybciej, a my wraz z nim. Co dwa lata nasze branże spotykają się tutaj, w Düsseldorfie - społeczność stoi za lokalizacją nad Renem. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i konsekwentnie pracujemy nad tym, aby targi wire and Tube pozostały również w przyszłości targami nr 1 w naszych branżach" - cieszy się Daniel Ryfisch, dyrektor wire, Tube & Flow Technologies.

Ekscytujący program wydarzeń towarzyszących w halach wystawowych!

Jednak wgląd w ekscytujące procesy transformacji zachodzące w ich branżach nie ograniczał się tylko do 2700 wystawców. Po raz pierwszy wypełniony po brzegi program obejmujący wykłady, prezentacje, pokazy specjalne i cyfrowe wycieczki z przewodnikiem towarzyszył aktywności w halach wystawowych. Specjalne obszary i cyfrowe ścieżki dotyczące takich gorących tematów, jak ecoMetals, wodór, rury z tworzyw sztucznych, separacja, cięcie, piłowanie i stal nierdzewna dostarczyły informacji na temat nowości i trendów.

Eksperci z wielu wystawiających się firm zaprezentowali strategie zrównoważonego rozwoju swoich przedsiębiorstw, omówili z publicznością ścieżki w kierunku zielonej transformacji oraz polityki energetycznej i klimatycznej a także przedstawili sukcesy już osiągnięte na drodze do dekarbonizacji. Niezależnie od tego, czy była to Konwencja Drutu i Rur, Forum ITA, Forum BDS, Forum SawExpo, Obszar Specjalny Rur i Rur z Tworzyw Sztucznych, czy też cyfrowe ecoMetale i rozwiązania o wysokim potencjale - hale wystawowe były pełne innowacji.

Wire&Tube: dostosowane do wymagań przyszłości!

W halach wystawowych od 9 do 17 zaprezentowano trendy w maszynach do produkcji drutu i kabli, w handlu a także najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii włókien szklanych, maszyn do spawania siatek, produkcji sprężyn oraz technologii połączeń i elementów łączących.

"Wire & Tube to miejsce, w którym aktywnie kształtuje się przyszłość przemysłu drutowego i rurowego, a my przedstawiamy naszym klientom innowacje z ostatnich dwóch lat", cieszy się Dr.-Ing. Uwe-Peter Weigmann, rzecznik zarządu WAFIOS AG. "W tym roku nasze nowe rozwiązania spotkały się z niezwykle pozytywnymi opiniami, co znalazło również odzwierciedlenie w dużej liczbie odwiedzających nasze stoisko targowe. Wraz z nowymi koncepcjami maszyn, takimi jak modułowa giętarka transferowa BQ10, temat "maszyn wspomagających" wypadł szczególnie dobrze w kontekście niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej. Maszyny te pomagają nowym pracownikom w ustawianiu i samodzielnym wykonywaniu poszczególnych etapów procesu. Dzięki czterem poziomom WAFIOS stworzył podstawy do włączenia maszyn z ich funkcjami wspomagającymi w dłuższej perspektywie_", dodaje Weigmann.

Stoiska wystawiennicze w halach od 1 do 7.1 jasno pokazały, że przemysł rurowy nie tylko "myśli na wielką skalę", ale także może pochwalić się przekonującymi, zrównoważonymi koncepcjami wykorzystania energii odnawialnej i redukcji emisji CO2. Sektory wykorzystujące rury i rurociągi są tak zróżnicowane, jak wymagania dotyczące właściwości materiałów i ich rodzajów/gatunków. Rury z tworzyw sztucznych odgrywają tu coraz ważniejszą rolę, co odzwierciedla stale wysoka frekwencja w strefie specjalnej Plastic Tubes & Pipes w hali 1.

Odwiedzający ze 135 krajów w Düsseldorfie

Z jakich krajów pochodzili odwiedzający targi? Kraje będące głównymi producentami tradycyjnie są również miejscem, z którego pochodzi większość odwiedzających targi. Oprócz samych Niemiec, po raz kolejny były to Włochy, Hiszpania, Belgia, Francja, Austria, Holandia, Turcja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Szwecja, Polska, Czechy, USA, Kanada, Korea Południowa, Tajwan, Indie i Japonia.

Znacznie więcej odwiedzających niż poprzednio przybyło z Ameryki Środkowej i Północnej, Turcji i Azji. Przyznali oni najwyższe oceny za kompleksową ofertę i innowacyjny charakter stoisk targowych oraz chwalili obecność niemal wszystkich liderów rynku. Nawiązywanie kontaktów, odkrywanie innowacji na stoiskach i poznawanie nowych dostawców były głównymi celami wizyt na targach.

W 2026 roku targi wire&Tube ponownie odbędą się w Düsseldorfie, w dniach od 13 do 17 kwietnia 2026 roku.

Do tego czasu chcielibyśmy informować i zapewniać kontakt z branżą 24/7/365 na www.wire.de [1] i www.Tube.de [2]. Zapraszamy również do śledzenia nas na LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/wire-and-tube-leading-international-trade-fairs/


 

pi