envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











5 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej, odbędzie się II Konferencja Techniczna Polskiego Instalatora, zorganizowana przy wsparciu Polskiej Korporacji Techniki SGGiK. Patronat honorowy nad konferencją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE). Patronat merytoryczny sprawują ponadto Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG), Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) oraz w zakresie medialnym - liczne portale branżowe.

Przewodnim tematem konferencji będzie kompleksowa termomodernizacja budynków – w odniesieniu do instalacji. Chcemy przedstawić Państwu najnowsze osiągnięcia techniki, które mogą i powinny być uwzględniane przez projektantów i instalatorów przy realizacji takich inwestycji. 

  alt
   

Zdecydowana poprawa efektywności energetycznej w zakresie tzw. istniejącej substancji mieszkaniowej już teraz jest priorytetem UE. Potencjał korzyści jest tu zdecydowanie większy niż w przypadku nowo powstających budynków, nawet jeśli są one poddawane najbardziej rygorystycznym wymogom efektywności. Po prostu starych budynków jest dużo więcej niż powstaje nowych (stosunek ok. 9:1), a efekty działań pojawiają się dużo szybciej.

Na przełożenie tego priorytetu na nasz rynek inwestycji budowlanych z pewnością nie trzeba będzie długo czekać. Mamy już nowe edycje rządowych programów wspierających termomodernizację, które mogą nakręcić koniunkturę na rynku, a jednocześnie stać się bodźcem do rozwoju technologii szczególnie przydatnych podczas termomodernizacji. I właśnie o istniejących i przyszłych możliwościach technologicznych, a także o wyzwaniach w tym zakresie będą się mogli Państwo dowiedzieć na naszej konferencji.

Serdecznie zapraszam na konferencję
Joanna Jankowska
redaktor naczelna PI

 

Program II Konferencji Polskiego Instalatora

Termomodernizacja motorem zmian w instalacjach

9.15-9.45 WPROWADZENIE
1. Termomodernizacja – uwarunkowania formalnoprawne i finansowe. Perspektywy.
Potencjał termomodernizacji w Polsce. Kierunki i kompleksowość działań (dopasowanie rozwiązań instalacyjnych do zmian konstrukcyjno-budowlanych). Wymogi na dziś i najbliższe lata. Możliwości finansowania inwestycji. 
Prelegent: dr inż. Arkadiusz Węglarz, KAPE

9.45-10.15 IZOLACJE
2. Nanotechnologia w izolacjach technicznych i budowlanych – nowe możliwości przy wykorzystaniu izolacji z aerożeli.
Prelegent: dr Barbara Pietruszka, ITB

10.45-11.15 ODBIORNIKI CIEPŁA/CHŁODU
3. Zamiast tradycyjnych grzejników – ogrzewanie niskotemperaturowe – grzanie i chłodzenie płaszczyznowe ścienne i sufitowe.
Prelegent: Michał Zając, Rehau

11.15-12.30 ŹRÓDŁA CIEPŁA/CHŁODU
4. Racjonalizacja kosztów i zużycia paliw na potrzeby grzania i chłodzenia. Gazowe pompy ciepła, pompy sprężarkowe czy urządzenia hybrydowe.
Prezentacja różnych typów pomp ciepła oraz dyskusja prelegentów na temat korzyści i ograniczeń związanych z ich zastosowaniem. 
Moderator dyskusji: Paweł Lachman, PORT PC. 
Prelegenci: Dawid Pantera/Viessmann, Piotr Langowski/Gazuno/Robur, Jerzy Grabek/Rotex

12.30-13.15 PRZERWA OBIADOWA

13.15-13.45 WENTYLACJA/JAKOŚĆ POWIETRZA
5. Wentylacja w modernizowanych budynkach mieszkalnych. 
Aspekty techniczne, ekonomiczne i użytkowe. Jakość i higiena powietrza. 
Prelegent: dr. inż. Maciej Mijakowski, Politechnika Warszawska

13.45-15.15 EFEKTYWNA I SPRAWNA INSTALACJA
6. Równoważenie instalacji, regulacja termostatyczna.
Uwarunkowania prawne i wymogi techniczne w zakresie regulacji, efekty regulacji (albo jej braku), rozwiązywanie problemów. 
Prelegent: Sławomir Świątecki, TA Hydronics, szef zespołu w PORT PC pracującego nad przygotowaniem wytycznych równoważenia instalacji

7. Strategia sterowania instalacją – pompy ciepła. 
Prelegent: Grzegorz Ojczyk, wykładowca Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości przy Politechnice Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Program merytoryczny konferencji będzie dodatkowo wzbogacony prezentacjami firmowymi.
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie. 

PATRON HONOROWY
alt
PATRONAT MERYTORYCZNY
alt alt
PATRONAT MEDIALNY
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
   

W przypadku pytań - proszę o kontakt:

Uczestnictwo:
Beata Dziawgo
Koordynator projektu
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 678 38 05 wew. 231
faks 22 679 71 01

Reklama:

Anna Dzianachowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 678 37 30 wew. 216

Natalia Popiel
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 678 37 30 wew. 215


 

pi