envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawaimage001W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, w porozumieniu z innymi krajowymi stowarzyszeniami z branży instalacji oraz Głównym Inspektortem Sanitarnym, a także przedstawicielami podobnych organizacji branżowych w innych krajach Europy, przygotowało podstawowe zalecenia bezpieczeństwa dotyczące prowadzenia przez instalatorów prac serwisowych i montażowych u klientów oraz kontynuowania działaności przez producentów i hurtownie instalacyjne.

SPIUG wraz z innymi organizacjami, w tym Polską Korporacją Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji czy PORT PC, apelują przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku i nie poddawanie się negatywnemu przekazowi na temat rozmiarów i konsekwencji kryzysu, który w sposób zmasowany dostarczają nam media. Wskazują, że dramatyzowanie sytuacji może tylko spotęgować negatywne skutki pandemii w gospodarce, a tymczasem wszystkim powinno zależeć na ograniczeniu rozmiarów spowolnienia gospodarczego. Istotne jest przy tym motywowanie przedsiębiorców do wprowadzania adekwatnych do zagrożenia procedur pracy oraz dopasowywania działalności firm do nowych warunków brzegowych.

Oczywiście nie mniej ważne jest podtrzymywanie kontaktu z własnymi klientami, budowanie w nich przekonania o możliwości bezpiecznego przeprowadzania prac (w czym powinny pomóc wskazówki w ulotce skierowanej do klientów) oraz zachowanie podczas tych prac niezbędnych procedur bezpieczeństwa.

W branży instalacyjno-grzewczej, wentylacyjnej czy klimatyzacyjnej, podobnie jak sanitarnej, da się prowadzić biznes po wprowadzeniu ostrych procedur bezpieczeństwa - co zresztą już widać - i w ten sposób złagodzić potencjalne efekty kryzysu ekonomicznego!

Ulotki dotyczące procedur bezpieczeństwa dla instalatorów i serwisantów przygotowane przez SPIUG we współpracy z innymi organizacjami branżowymi zostały obecnie uzupełnione o sugestie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W odpowiedzi na sygnały z branży, dodatkowo powstały również ulotki poświęcone procedurom bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych i hurtowniach. Poniżej pdf-y ulotek do wglądu i pobrania:

- informacje dla instalatorów,
- informacje dla serwisantów,
- informacje dla klientów instalatorów i serwisantów,
- prace serwisowe - zachowanie bezpieczeństwa,
- informacje dla producentów urządzeń,
- informacje dla hurtowni i sklepów instalacyjnych.

Zapoznajcie się z ich treścią, przedstawiajcie  klientom i bądźcie bezpieczni podczas wykonywania swoich zadań na ile jest to tylko możliwe! 

 


 

pi