envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa
image001W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, w porozumieniu z przedstawicielami podobnych organizacji w innych krajach Europy oraz GIS, przygotowało podstawowe zalecenia bezpieczeństwa dotyczące prowadzenia przez instalatorów prac serwisowych i montażowych u klientów oraz kontynuowania działaności przez producentów i hurtownie instalacyjne.

SPIUG apeluje przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku i nie poddawanie się negatywnemu przekazowi na temat rozmiarów i konsekwencji kryzysu, który w sposób zmasowany dostarczają nam media. Wskazuje, że dramatyzowanie sytuacji może tylko spotęgować negatywne skutki pandemii w gospodarce, a tymczasem wszystkim powinno zależeć na ograniczeniu rozmiarów spowolnienia gospodarczego. Istotne jest przy tym motywowanie przedsiębiorców do wprowadzania adekwatnych do zagrożenia procedur pracy oraz dopasowywania działalności firm do nowych warunków brzegowych. 

W branży instalacyjno-grzewczej, wentylacyjnej czy klimatyzacyjnej, podobnie jak sanitarnej, da się prowadzić biznes po wprowadzeniu ostrych procedur bezpieczeństwa - co zresztą już widać - i w ten sposób złagodzić potencjalne efekty kryzysu ekonomicznego!

Ulotki dotyczące procedur bezpieczeństwa dla instalatorów i serwisantów przygotowane przez SPIUG zostały obecnie uzupełnione o sugestie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W odpowiedzi na sygnały z branży, dodatkowo powstały również ulotki poświęcone procedurom bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych i hurtowniach. Poniżej pdf-y ulotek do wglądu i pobrania:

- informacje dla instalatorów,
- informacje dla serwisantów,
- informacje dla klientów instalatorów i serwisantów,
- prace serwisowe - zachowanie bezpieczeństwa,
- informacje dla producentów urządzeń,
- informacje dla hurtowni i sklepów instalacyjnych.

Zapoznajcie się z ich treścią, przedstawiajcie  klientom i bądźcie bezpieczni podczas wykonywania swoich zadań na ile jest to tylko możliwe! 

 


 

pi