envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

dom bez rachunkowDynamiczny rozwój rynku pomp ciepła i systemów fotowoltaicznych w budownictwie mieszkaniowym w Polsce przyczynia się do szybkiego wzrostu zainteresowania tą technologią. Dzisiejsze rozwiązania, w których stosuje się pompy ciepła, charakteryzują się dużą innowacyjnością.

Wciąż prowadzone są badania i prace nad wzrostem ich efektywności energetycznej. Obserwując ten trend, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) postanowiła ogłosić konkurs dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”.

Strona poświęcona konkursowi: http://bit.ly/konkursdbr2020

Cel konkursu
Celem Konkursu jest popularyzowanie tematyki pomp ciepła, fotowoltaiki oraz systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w budownictwie jednorodzinnym. Zależy nam na inspirowaniu architektów i projektantów do stosowania tego typu rozwiązań oraz rozwoju prac naukowo-badawczych związanych z tą tematyką. Chodzi także o promowanie i ewentualne powielanie istniejących, sprawdzonych w praktyce instalacji, a przez to zwiększanie ilości rzeczywistych aplikacji pomp ciepła w budownictwie jednorodzinnym, których skutkiem będzie wzrost udziału OZE oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.

Do kogo kierujemy konkurs?
Do Konkursu mogą być zgłaszane projekty opisujące przykłady domów jednorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych, które wyposażone są w pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację z odzyskiem ciepła i oddane do użytkowania na terenie Polski przynajmniej rok przed ogłoszeniem konkursu.

Do aplikowania zachęcamy przede wszystkim firmy wykonawcze, ale również inwestorów, producentów i inne osoby, które mają wiedzę o inwestycji oraz zgodę na publikację zdjęć i danych dotyczących ciekawych projektów.

Termin zgłoszeń
Zgłoszenia konkursowe przygotowane zgodnie ze wzorem zgłoszenia konkursowego oraz formularzem zgody i oświadczenia mogą być przesyłane do 14 lutego 2020 r. wyłącznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcia Konkursu dokona Komisja w terminie do 20 lutego 2019 r., wybierając co najmniej trzy najlepsze projekty, biorąc pod uwagę przede wszystkim:
‒ przesłanki merytoryczne (np. Efektywność),
‒ efekty środowiskowe (np. udział OZE, energooszczędność, wielkość redukcji CO2),
‒ kwestie ekonomiczne (np. okres zwrotu, mechanizm finansowania),
‒ pomysłowość i wielofunkcyjność aplikacji pomp ciepła oraz wszechstronność i możliwość powielania rozwiązań.

Wręczenie nagród
Już teraz serdecznie zapraszamy na prezentację projektów, która odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia nagród, planowanej w dniu 27 lutego 2020 r. na VIII Kongresie PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków” w ramach targów ENEX w Kielcach. Głównym tematem VIII Kongresu PORT PC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.

Strona VIII Kongresu PORT PC: www.portpc.pl/kongres 

Regulamin wraz ze wzorem zgłoszenia konkursowego zamieszczony jest poniżej (kolejne linki):

- Regulamin konkursu PORT PC 2020
- Załącznik nr 1 Wzór zgłoszenia konkursowego PORT PC
- Załącznik nr 2 Formularz zgody i oświadczenia PORT PC

oraz na stronie internetowej Organizatora Konkursu pod adresem: http://bit.ly/konkursdbr2020

[Źródło: PORT PC]


 

pi