envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa
 

dom bez rachunkow

27 lutego 2020 r., na VIII Kongresie PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków” w Kielcach, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”. Jury zdecydowało się nagrodzić cztery firmy. 

4

Laureaci konkursu:

  • I miejsce przyznano za projekt „Dom z basenem w Wolinie” oraz „Dom bez rachunków w Szczecinku” firmie Suntherm, którą reprezentował p. Mariusz Markanycz.
  • II miejsce zajął projekt „Dom jednorodzinny w Grabówce”, zgłoszony przez firmę Villavarme PHU Marcin Krystoń.
  • III miejsce to Tatra Green House – Bartłomiej Zubek za projekt „Tatra Green House” – wypoczynek w zgodzie z naturą w domkach przyjaznych dla środowiska.
  • Wyróżnienie przyznano firmie Zbigniew Bogdan Bukowski BUKOWSKI INSTALATOR za projekt  „Osiedle domów jednorodzinnych w Mławie”.  

 

Cel konkursu

Celem Konkursu jest popularyzowanie tematyki pomp ciepła, fotowoltaiki oraz systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w budownictwie jednorodzinnym. Organizatorom zależy na inspirowaniu architektów i projektantów do stosowania tego typu rozwiązań oraz rozwoju prac naukowo-badawczych związanych z tą tematyką. Chodzi także o promowanie i ewentualne powielanie istniejących, sprawdzonych w praktyce instalacji, a przez to zwiększanie ilości rzeczywistych aplikacji pomp ciepła w budownictwie jednorodzinnym, których skutkiem będzie wzrost udziału OZE oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.

Do kogo kierowany jest konkurs?
Do Konkursu mogą być zgłaszane projekty opisujące przykłady domów jednorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych, które wyposażone są w pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację z odzyskiem ciepła i oddane do użytkowania na terenie Polski przynajmniej rok przed ogłoszeniem konkursu.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przede wszystkim firmy wykonawcze, ale również inwestorów, producentów i inne osoby, które mają wiedzę o inwestycji oraz zgodę na publikację zdjęć i danych dotyczących ciekawych projektów.

Termin zgłoszeń
W tegorocznej edycji zgłoszenia konkursowe przygotowane zgodnie ze wzorem zgłoszenia konkursowego oraz formularzem zgody i oświadczenia mogły być przesyłane do 14 lutego 2020 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcia Konkursu dokonała Komisja w terminie do 20 lutego 2020 r., mając możliwość wyboru co najmniej trzech najlepszych projektów oraz biorąc pod uwagę przede wszystkim:
‒ przesłanki merytoryczne (np. efektywność),
‒ efekty środowiskowe (np. udział OZE, energooszczędność, wielkość redukcji CO2),
‒ kwestie ekonomiczne (np. okres zwrotu, mechanizm finansowania),
‒ pomysłowość i wielofunkcyjność aplikacji pomp ciepła oraz wszechstronność i możliwość powielania rozwiązań.

Regulamin konkursu wraz ze wzorem zgłoszenia konkursowego zamieszczony jest poniżej (kolejne linki):

- Regulamin konkursu PORT PC 2020
- Załącznik nr 1 Wzór zgłoszenia konkursowego PORT PC
- Załącznik nr 2 Formularz zgody i oświadczenia PORT PC

oraz na stronie internetowej Organizatora Konkursu pod adresem: http://bit.ly/konkursdbr2020

[Źródło: PORT PC]


 

pi