envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


1W postcovidowej rzeczywistości toalety stały się newralgicznym miejscem w budynkach publicznych. Dziś absolutnym wymogiem jest wyposażanie ogólnodostępnych przestrzeni sanitarnych w urządzenia i udogodnienia gwarantujące najwyższy poziom higieny.

Zapewniają ją nowoczesne armatury z czujnikami podczerwieni, które z jednej strony pozwalają na bezdotykową obsługę, a z drugiej – ograniczają zużycie wody. Elektroniczne baterie umywalkowe serii Xeris, Puris i Celis firmy SCHELL oferują wszystkie te korzyści, a dodatkowo mają jeszcze bardziej zaawansowane, inteligentne funkcje.

Dla większości z nas dbałość o higienę rąk w miejscach publicznych stała się pierwszoplanową potrzebą. Odruch długiego mycia czy dezynfekcji dłoni już na dobre zakorzenił się w naszych przyzwyczajeniach i prawdopodobnie pozostanie z nami na dłużej. Dlatego firmy i instytucje wyraźnie dostrzegają konieczność wyposażania pomieszczeń sanitarnych w nowoczesne baterie bezdotykowe, które nie tylko gwarantują najwyższy poziom higieny, lecz również racjonalne zużycie wody i energii cieplnej.

Warto zauważyć, że także sami użytkownicy budynków wymagają tego, aby ogólnodostępne łazienki i toalety były wyposażone w armaturę, którą można obsługiwać bezdotykowo, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko ewentualnego skażenia rąk. Nowoczesne wyposażenie łazienki stało się tym samym ważnym elementem wizerunkowym instytucji i firm.

2Higiena przede wszystkim
Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w naszych dotychczasowych przyzwyczajeniach, szczególnie tych higienicznych. Wirus przenosi się bowiem nie tylko drogą kropelkową, ale także, w zależności od warunków otoczenia, może bardzo długo przetrwać na różnego rodzaju powierzchniach. Dlatego tak ważna jest bieżąca dezynfekcja – zarówno rąk, jak i często dotykanych powierzchni. Zwłaszcza łazienka, ze względu na panującą w niej temperaturę i wilgotność, dostarcza idealnych warunków do rozwoju drobnoustrojów. Pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami może jednak upłynąć sporo czasu, a mycie rąk jest nieskuteczne, jeśli po ich spłukaniu i wysuszeniu dotkniemy np. skażonej obudowy armatury sanitarnej. Dlatego standardem w miejscach publicznych stają się bezdotykowe rozwiązania uruchamiane na podczerwień, które mogą oferować także dodatkowe funkcje higienizacji.

! Firma SCHELL oferuje kompletne portfolio elektronicznej armatury do różnego rodzaju budynków, która dziś staje się standardem w toaletach publicznych.

Rozwiązania firmy SCHELL z inteligentnymi programami, jak np. automatyczne płukanie antystagnacyjne czy dezynfekcja termiczna, doskonale sprawdzą się w designerskich łazienkach w hotelach, biurach, restauracjach i salonach SPA, ale też w newralgicznych pod względem higieny pomieszczeniach sanitarnych zlokalizowanych w szpitalach, przychodniach czy na terenie dużych obiektów sportowych.

Innowacyjne modele bezdotykowych baterii3
Armatury sterowane na podczerwień uruchamiają wypływ wody w momencie pojawienia się rąk w zasięgu sensora, a zamykają go po ich odsunięciu. Dzięki temu łączą w sobie maksymalną higienę i oszczędność w zużyciu wody – nawet do 60% w porównaniu z tradycyjnymi modelami jednouchwytowymi. Dodatkowo zapewniają niski przepływ wody, co ma spore znaczenie zwłaszcza w często użytkowanych obiektach.

W ofercie firmy SCHELL można znaleźć wybór aż pięciu modeli elektronicznych baterii umywalkowych, które różnią się między sobą designem, rozmiarami czy dodatkowymi funkcjami, jak np. wbudowany termostat.

SCHELL Puris E. W ergonomicznych modelach elektronicznych baterii umywalkowych SCHELL Puris E starannie zrównoważono kwestie komfortu użytkowania i oszczędności. Baterie te cechują się niskim przepływem na poziomie zaledwie 5 litrów na minutę, co gwarantuje rozsądne gospodarowanie wodą.

SCHELL Xeris E i Xeris E-T. Na szczególną uwagę zasługuje również armatura Xeris E, która jest dostępna w różnych wymiarach, od S do L, dzięki czemu można ją łatwo dobrać do rozmiarów umywalki. Bateria o eleganckim wzornictwie sprawdzi się w salonach SPA czy prywatnych gabinetach. Model z wbudowanym termostatem w wersji Xeris E-T zapewnia dodatkową ochronę przed poparzeniem, dzięki ograniczeniu temperatury wypływającej wody do 38°C, dlatego może być stosowany także np. w szkołach czy domach opieki.

SCHELL Celis E. Dobrym rozwiązaniem do często użytkowanych łazienek będzie również bateria SCHELL Celis E o masywnej, ergonomicznej budowie, odpornej na wszelkie uszkodzenia.

! Co ważne, instalacja wszystkich tych rozwiązań SCHELL nie wymaga kosztownych przeróbek i prowadzenia dodatkowych przewodów elektrycznych, gdyż armatura jest dostępna także w wykonaniach zasilanych na baterię alkaliczną.

4Centralne sterowanie armaturą
Nowoczesne baterie elektroniczne w efektywny sposób łączą komfort i pełne bezpieczeństwo użytkowania z racjonalnym gospodarowaniem wodą i energią cieplną. Armatura elektroniczna SCHELL kryje w sobie jednak jeszcze więcej funkcji – można nią sterować za pośrednictwem inteligentnego systemu zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS. Rozwiązanie to umożliwia łączenie w sieć, programowanie i monitorowanie pracy wszystkich elementów armatury elektronicznej za pośrednictwem centralnego serwera. Dzięki możliwości ustawienia płukania antystagnacyjnego instalacji w regularnych interwałach czasowych czy przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej, zapewnia maksymalną higienę w łazienkach publicznych. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy są one okresowo nieużywane podczas przestojów.

5Ciekawym uzupełnieniem systemu zarządzania wodą SWS jest usługa chmury – SMART.SWS. Dzięki niej pracownicy obsługi obiektu mogą z dowolnego miejsca i o każdej porze dokonywać przeglądu parametrów pracy armatury, nawet w wielu budynkach. Inteligentną armaturę elektroniczną SCHELL można także programować za pomocą telefonu, dzięki bezpłatnej aplikacji i inteligentnemu modułowi SCHELL SSC Bluetooth®, który może być podłączany do baterii elektronicznych SCHELL na stałe lub na czas programowania.


 

pi